شرف شمس نام نوعی سنگ نیست

به گزارش مجله خزرکوه، تهران (پانا) - شرف شمس اسم سنگ نیست بلکه نوشته مقدسی است که با آداب ویژه در روز 19 فروردین در ساعات خاصی روی سنگ عقیق زرد رنگ نوشته میگردد که دعا نام دارد. می توان گفت که دعاهم نیست بلکه نقشی رمزگونه است که موجب وسعت رزق ، کارآمدی روزگار و برکت و باعث ایمنى از بلا و اجابت دعا و برآورده شدن حاجات مى گردد.

شرف شمس نام نوعی سنگ نیست

به گزارش بیتوته، این نوشته را بعضی افراد دعا و بعضی اسم اعظم می نامند وقتى انسانى در مقابل یک سنگ شرف شمس خوش رنگ و شفاف قرار مى گیرد حیران از این است که چه نیرویى این سنگ را به این اندازه زیبا آفریده است .

شرف شمس علاوه بر تقدس نوشته آن و نگین سنگ عقیق آن ، درون خود عناصرى دارد که بر زیبایى و ارسال فرکانس و انرژی خاصی بنام کاسا انرژی بر جذابیت آن مى افزاید.

آنالیز این دعا از دید کتب اسلامی:

مطالبی در کتب اسلامی نسبت به نقش شرف شمس درج شده که می گوید شرف شمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه: الله، جمیل رحمن ، مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد ولی استناد حدیث برای این مورد پیدا ننمودم و یا میگویند امضاء رمز حضرت علی (ع) است که باز هم سند معتبر علم رجال راجع به آن نیافتم ولیکن سنگ آن که عقیق است در حقیقت عنصر اصلى آنست که از خود نور بی رنگی بنام کاسا casa فراوری میکند که درعلم ثابت شده و باعث فعال شدن مراکز انرژی بدن یا چاکرا میگردد انرژی کاسا ، همان نور است که رنگ زرد آن که مستقیماً چاکرای سه را فعال میکند از آنجا که نور زیبایى خیره نماینده ای را به شرف شمس مى دهد ، چاکرای 3 محل دریافت و انعکاس شعور هستی است و این مطلب زیاد دور از شگفتى نخواهد بود که انسانهاى دوران گذشته نور را پرستش مى کردند و لذا پیدایش برخى خرافات در خصوص گوهرها نیز سرچشمه اى از نور دارد.

زمان نوشتن اسامی اعظم :

به جرأت مى توان گفت بیشتر افرادى که با خود شرف شمس حمل مى نمایند ، بدون آگاهى از این مطلب از این تصور انسانى پیروى مى نمایند ،شرف الشمس در اصل نه سنگ است ، نه حرز ، نه دعا ونه آیه ؛ بلکه یک اتفاق کهکشانی ونجومی است که هرسال خورشیدی تکرار می گردد و به طور خلاصه و عامیانه می توان گفت خورشید در این ساعات بر دیگر اَجرام کهکشان ، اشراف و فزونی دارد که اگر درخلال این پدیده نجومی ذکری که با الفبای ابجد و به شکل رمزی ازعلمای عظیم شیعه ازحضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام نقل شده است طبق آداب گفته شده بر جسم خاصی که آن هم در لسان علما وارد شده نوشته گردد آثارو برکات خاصی در زندگی صاحب حرز و استفاده نماینده آن ایجاد می گردد که به طور مسامحه در بین عوام به سنگی که برروی آن این حرز شریف حک می گردد شرف الشمس می گویند.

شرف الشمس به صورت عادی هرساله در روز 19 فروردین تکرار می گردد که تنها ساعات شروع و خاتمه آن هرساله تغییرمی یابد.

اسامی دیگر :

به این سنگ نوشته شده معنوی نگین احجار کریمه اطلاق مى گردد و به نام سنگ شرف شمس شهرت یافته و جزو احجار نفیسه اطلاق میگردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1159

به "شرف شمس نام نوعی سنگ نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرف شمس نام نوعی سنگ نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید