علیرضا بیرانوند دروازه بان سپاهان می شود؟

به گزارش مجله خزرکوه، خبرنگاران: در شرایطی که این روز ها شایعه شده پیام نیازمند، دروازه بان خوش آتیه سپاهان قرار است لژیونر شود، این حدس هم به راه افتاده که اگرچنین انتقالی نهایی شود، آن وقت ممکن است علیرضا بیرانوند به فهرست جابجایی باشگاه سپاهان اضافه شود.

علیرضا بیرانوند دروازه بان سپاهان می شود؟

به گزارش خبرنگاران، خبر جدایی پیام نیازمند از باشگاه سپاهان، موضوع چندان تازهی نیست؛ او فصل پیش هم تمایل داشت لژیونر شود و همان زمان هم خبر رسیده بود که از تیم های ترکیه ای و پرتغالی پیشنهاد دارد. با این حال، معین نشدن شرایطش از یک سو و مشکلاتی که کرونا برای سفر های احتمالی اش به وجود آورد از سوی دیگر، باعث شد تا پیام یک فصل دیگر در سپاهان ماندنی شود.

حالا مطابق با انتظار، رسانه های پرتغالی از این نوشته اند که پیام نیازمند، دروازه بان ملی پوش سپاهان، قرار است فصل آینده را در لیگ پرتغال سپری کند و از باشگاه پورتیموننزه به نام مقصد او یاد می شود. این باشگاه البته پیش از پیام، جعفر سلمانی، یک بازیکن دیگر از ایران را خریده و مراوداتش با باشگاه های ایرانی را از سر گرفته است. فارغ از حضور سلمانی، به نظر می رسد درخشش امیر عابدزاده درون دروازه ماریتیمو، باعث شده تا نظر پرتغالی ها هم نسبت به دروازه بان های ایرانی تغییر کند و حالا تمایل بیشتری برای جذب آن ها داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، با جدایی احتمالی پیام نیازمند، این موضوع مطرح می شود که چه کسی جای او را درون دروازه پر خواهد کرد؟ با نگاهی به شرایط بعضی از تیم های قدرتمند لیگ، شاید بتوان ادعا کرد یکی از دروازه بان های خوب ذخیره که ادعای فیکس بازی کردن را دارد بتواند با سپاهان برای فصل بعد به توافق برسد. با این حال مسئله ای که در این بین وجود دارد این است که باشگاه سپاهان، تیمی که می خواهد برای قهرمانی در لیگ بجنگد، شاید نیاز به دروازه بانی شبیه به پیام یا بهتر از پیام داشته باشد. اینجاست که موضوع حضور احتمالی علیرضا بیرانوند در سپاهان مطرح می شود!

شاید در وهله نخست این انتقال شدنی نباشد؛ بیرانوند راهی اروپا شده و می خواهد جایگاه اصلی اش در باشگاه آنتورپ را به دست بیاورد، ولی برای او، زمان مساله مهمی است. بیرانوند در فصل گذشته اصلا شرایط خوبی در باشگاهش نداشته و انتهای فصل را نه روی نیمکت، بلکه بیشتر روی سکو سپری کرده است. با توجه به اینکه امسال، سال منتهی به جام جهانی است، بیرو خیلی خوب می داند که اگر تیم ملی به جام جهانی صعود کند، آن وقت نمی تواند با نیمکت و سکونشینی ادعای فیکس بودن در ترکیب ایران برای جام جهانی داشته باشد.

او می داند که برای حضور ثابت در جام جهانی نیاز به فیکس بازی کردن دارد؛ حالا با توجه به عدم اعتقاد مربی فعلی آنتورپ به او، بعید است چنین فرصتی در این باشگاه نصیبش شود. او اگر بخواهد راهی تیم دیگری در اروپا شود ممکن است دوباره با مساله سازگاری با تیم و باشگاه تازه به مشکل بربخورد؛ پس طبیعی است که یکی از گزینه هایش بازگشت به فوتبال ایران باشد.

به گزارش خبرنگاران، بازگشت به فوتبال ایران شاید برایش ضمانت فیکس بازی کردن در جام جهانی را داشته باشد، ولی چندان هم ساده نیست؛ او دروازه بان گران قیمتی است که هر باشگاهی توان پرداخت دستمزدش را ندارد. البته در این مساله، سپاهان می تواند استثنا باشد؛ باشگاهی که از تامین هزینه های بازیکن گران قیمت واهمه چندانی ندارد. شاید علاقه به پرسپولیس دیگر سد علیرضا برای انتقال به سپاهان تلقی شود، ولی بازگشت او به پرسپولیس با وجود حامد لک و البته شکایتی که طرفین (بیرانوند و باشگاه پرسپولیس) از یکدیگر داشته اند، چندان ساده به نظر نمی رسد.

هرچه که باشد، بیرو می داند باید برای فصل تازه تصمیمی جدی بگیرد؛ تصمیمی که شاید سپاهان هم در آن نقش داشته باشد!

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1267

به "علیرضا بیرانوند دروازه بان سپاهان می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا بیرانوند دروازه بان سپاهان می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید