فرودگاه لندن سیتی خواهان توقف ساخت و ساز برج تولیپ شد

به گزارش مجله خزرکوه، فرودگاه لندن سیتی در پی توقف ساخت وساز برج تولیپ است، چراکه فکر می نماید بخش متحرک این برج می تواند باعث سردرگمی کنترل کنندگان ترافیک هوایی گردد.

فرودگاه لندن سیتی خواهان توقف ساخت و ساز برج تولیپ شد

فرودگاه لندن سیتی (London City Airport) اصرار به توقف برنامه های ساخت وساز در برج نو تولیپ (Tulip tower) دارد چراکه معتقد است این برنامه ها می تواند باعث سردرگمی کنترل نمایندگان ترافیک هوایی گردد. کارشناسان فنی به این نگرانی ها دامن زده اند و می گویند گاندولاهای گردان که بازدیدنمایندگان را به صورت دایره وار در بالای سازه می چرخاند می تواند در سیستم های رادار فرودگاه اختلال ایجاد کند. آن ها معتقدند ساخت وساز آسمان خراش 305 متری باید تا زمان ارزیابی های کامل درباره احتمال تاثیر این برج بر رادارهای فرودگاه (که در حدود 10 کیلومتری آن قرار گرفته است) متوقف گردد.

نورمن فاستر و شرکا به عنوان طراح این برج، برنامه های برج تولیپ را در اوایل نوامبر شروع نموده اند که با نقدها و نارضایتی هایی همراه بوده است. یک حباب تخم مرغی شکل 12 طبقه در بالای یک پایه بتنی قرار گرفته است که شامل کره های شیشه ای گردان می گردد و بازدیدنمایندگان را به مدت 8 دقیقه در بالای برج می چرخاند. ارتفاع آن دوبرابر بلندتر از چشم لندن است که دومین جاذبه گردان بلند لندن به شمار میرود. چندین رستوران و بار، گالری دیدن و سالن مطالعه بر فراز آسمان در این برج 12 طبقه قرار گرفته است. حرکت سکوی دایره ای شکل مستمر است و بر روی سیستم استاتیکی سازه تاثیر اندکی می گذارد.

پوشش های رادار می تواند به شدت تحت تاثیر ساختمان های بلند قرار بگیرند، زیرا مانع از شناسایی و تشخیص هواپیماها می شوند. این سازه می تواند موقعیت های اشتباه و غلطی از هواپیماها را به کنترل نمایندگان خطوط هوایی نشان دهد.

سیستم های رادار مدرن به راحتی می توانند هواپیماها را از ساختمان ها متمایز نمایند، اما مقامات فرودگاه لندن سیتی می گوید ماهیت متحرک برج تولیپ می تواند باعث سردرگمی این سیستم ها گردد. کار طراحی ساختمان برج را شرکت صفرا گروپ انجام داده و مسئولیت طراحی آسمان خراش گرگین و مقر 1.3 میلیارد یورویی شبکه بلومبرگ در اروپا را نیز برعهده داشته است.

این برنامه با مخالفت و انتقادهایی از سوی ساکنان محلی نیز روبرو شده است. یکی از آن ها معتقد است:

اصلا نمی فهمم ما چه نیازی به این جاذبه تخم مرغی شکل با کمترین زیبایی شناسی داریم. به عنوان یکی از ساکنان این محل با پروژه ساخت این برج مخالفم چراکه باعث ایجاد سروصدا می گردد و این منطقه را برای چند سال آینده به یک محوطه ساخت وساز تبدیل می نماید و در نتیجه بر قیمت ملک و آرامش روزانه مردم محل تاثیر می گذارد.

فاستر و شرکا می گویند:

به عنوان بخشی از فرایند برنامه ریزی، گروه های علاقه مند می توانند به برنامه ها واکنش نشان دهند، سوالات خود را مطرح نمایند یا در پی شفاف سازی باشند. مشتاقانه در پی همکاری با فرودگاه لندن سیتی و سایر ذینفعان هستیم تا در دوره مشاوره فعلی درباره امور برنامه ریزی این پروژه با هم کار کنیم.

منبع: کجارو / dailymail.co.uk
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1546

به "فرودگاه لندن سیتی خواهان توقف ساخت و ساز برج تولیپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرودگاه لندن سیتی خواهان توقف ساخت و ساز برج تولیپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید