مانور مشترک نیروهای دریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند

به گزارش مجله خزرکوه، دهلی نو از شروع مانور مشترک دریایی نیروهای دریایی هند و آمریکا در جنوب کشور هند خبر داده و آن را تلاشی برای اثبات آمادگی خود دانست.

مانور مشترک نیروهای دریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از هندوستان تایمز، نیروی دریایی هند مانور مشترکی را با نظامیان آمریکایی در جزایر نیکوبار و آندامان آغاز کردند.

کارشناسان نظامی هندی می گویند همزمان با افزایش تنش میان هند و چین و افزایش چالش های در جنوب دریای جنوب چین، آغاز مانور نظامی هند و آمریکا پیامی آشکار به پکن است.

گفته می گردد نیروهای دریایی آمریکا فعالیت هایی در خلیج فارس نیز داشته اند و بعضی نظامیان خود را به سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس منتقل نموده اند.

این در حالی است که به صورت رسمی هند انجام این مانورهای نظامی را تائید ننموده است ولی منابع محلی تصاویری از آغاز این رزمایش دریایی منتشر نموده اند.

آمریکا که در کوشش برای ایجاد جنجال رسانه ای است از حرکت یکی از بزرگترین ناوهای جنگی خود به سمت سواحل دریای عمان و خلیج فارس خبر داده است.

این رسانه هندی مدعی شد فعالیت های ارتش آمریکا در آب های اقیانوس هند پس از افزایش تنش میان چین و همسایگان جنوبی خود بیشتر شده است.

همچنین مذاکرات میان سران چین و هند برای کاهش تنش های مرزی ادامه دارد ولی همزمان هر دو کشور در حال انتقال تجهیزات سنگین به سوی مرزهای مشترک هستند.

منازعه مرزی میان چین و هند قدمتی طولانی دارد و نظامیان دو کشور 25 روز یک درگیری شدید را که منجر به مرگ 20 نظامی هندی شد نیز تجربه کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 667

به "مانور مشترک نیروهای دریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانور مشترک نیروهای دریایی هند و آمریکا در اقیانوس هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید