موج نو فعالیت های امنیتی کروم در راه است ، بسته شدن تبلیغات مخرب ، حفاظت از حریم خصوصی کاربران

به گزارش مجله خزرکوه، مرورگر گوگل کروم تصمیم دارد موج نو بستن تبلیغات مخرب را از ماه دسامبر شروع کند، بر این اساس کروم تمامی آگهی ها را از سایت های خاصی غیرفعال می نماید و یک ویژگی به نام فیلتر کردن سایت های مضر را رونمایی می نماید.

موج نو فعالیت های امنیتی کروم در راه است ، بسته شدن تبلیغات مخرب ، حفاظت از حریم خصوصی کاربران

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مرورگر کروم از این پس بسیار سختگیرانه تر روی وب سایت های سوء استفاده گر نظارت می نماید. این موضوعی است که می تواند تمامی سیستم های جعلی و دزد اطلاعات کاربران را شناسایی کند.

مدتی پیش با انتشار نسخه 65 کروم در اوایل امسال میلادی، گوگل کروم کوشش کرد تا بعضی از اقدامات را که می تواند مواردی مانند تغییر مسیر شما به وب سایت های غیرمنتظره یا تبلیغات پاپ آپ را نشان دهد تحت کنترل قرار دهد. اما حفاظت از داده ها به مقدار کافی نبود. گوگل گفت که با این افزونه، بیش از نیمی از وبسایت ها قادر به ادامه کارهایشان بودند اما تقریبا همه آنها تبلیغات گمراه نماینده ای داشتند.

در نتیجه، با آغاز نسخه کروم 71 در ماه دسامبر، گوگل تمام آگهی ها از این سایت ها را با یک ویژگی به نام فیلتر کردن سایت های سوء استفاده گر حذف می نماید. مدیر فراوری کروم روز دوشنبه گفت: مدیران سایتها می توانند از ابزار گوگل برای آنالیز اینکه وب سایت آنها متخلف است یا خیر استفاده نمایند.

این تغییرات نشان می دهد که مرورگرها می توانند چه نقش مهمی در کنترل سوء استفاده های مجازی ایفا نمایند. این روزها کاربران در محاصره لینک های کلاهبرداری ها یا پنجره هایی هستند که بدون دخالت آنان باز می گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1401 بروزرسانی: 30 آذر 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1725

به "موج نو فعالیت های امنیتی کروم در راه است ، بسته شدن تبلیغات مخرب ، حفاظت از حریم خصوصی کاربران" امتیاز دهید

1 کاربر به "موج نو فعالیت های امنیتی کروم در راه است ، بسته شدن تبلیغات مخرب ، حفاظت از حریم خصوصی کاربران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج نو فعالیت های امنیتی کروم در راه است ، بسته شدن تبلیغات مخرب ، حفاظت از حریم خصوصی کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید