تور آلمان ارزان: هشدار مقام آلمانی درباره فقر انرژی برای شهروندان

به گزارش مجله خزرکوه، انجمن فدرال سازمان های مصرف کننده در آلمان با توجه به افزایش قیمت انرژی درباره رنج شهروندان در این شرایط و فقر انرژی روزافزون هشدار داده است.

تور آلمان ارزان: هشدار مقام آلمانی درباره فقر انرژی برای شهروندان

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه پاسایر نویه پرسه، بحران انرژی در اروپا و بعلاوه آلمان نگرانی های زیادی را ایجاد نموده است.

کلاوس مولر، از اعضای هیات مدیره انجمن فدرال سازمان های مصرف نماینده آلمان با توجه به هزینه های انرژِی بالا خواهان یاری های مستقیم برای نیازمندان شده و دراین باره گفته است: شهروندانی هستند که از فقر انرژی رنج می برند و افزایش قیمت برق و گرمایش برای آن ها نامعقول است.

وی بعلاوه از طرحی موسوم به پول انرژی برای خانواده های نیازمند سخن گفته و توسعه انرژی های تجدیدپذیر را هم مهم ارزیابی کرد.

افزایش قیمت انرژی و کمبود آن در اروپا بعلاوه نگرانی هایی را در آلمان ایجاد نموده است و کمیسیون اروپا هم کاهش وابستگی به واردات با تکیه بر طرح حمایت از آب وهوا را برای مبارزه با این شرایط در دستور کار قرار داده است.

توماس انگلکه، از انجمن مصرف نمایندگان جمهوری فدرال آلمان پیش بینی نموده است که افزایش قابل توجه قیمت ها در سال آینده برای مشتریان خصوصی هم شکل گیرد. وی امنیت عرضه گاز در کشورش را نگران نماینده ارزیابی نموده است.

با کاهش بحران کرونا در اروپا اقتصاد این منطقه در جهت بهبود قرار گرفته و این منجر به افزایش تقاضای گاز به ویژه در شرکت ها شده است. هرچه تقاضا بیشتر گردد قیمت ها افزایش می یابد. از طرفی ازآنجایی که نفتکش هایی که گاز مایع را در کشورهای فراورینماینده ذخیره نموده اند به جایی راهنمایی می شوند که بیشترین سود را برای آن ها دارد بیشتر آن ها در زمان حاضر به آسیا سفر می نمایند، نتیجه این می گردد که گاز در اروپا گران تر و کمیاب تر می گردد.

کمیسیون اروپایی از همه کشورهای عضو درخواست نموده است به صورت هدفمند از خانوارها حمایت نمایند و در صورت لزوم مشاغل کوچک را برای مدتی محدود از مالیات بر انرژی معاف نمایند.

قیمت عمده فروشی گاز طبیعی بین ژانویه و اکتبر حدود 440 درصد در اروپا افزایش داشته است و این گاز برای گرمایش و فراوری برق مورد استفاده قرار می گیرد.

نیکلاس اشمیت، کمیسر کار و امور اجتماعی در اروپا هم اخیرا با توجه به افزایش روزافزون قیمت انرژی درباره فقر انرژی بیشتر در این اتحادیه هشدار داده است.

وی در این باره گفته است: میلیون ها نفر در حال حاضر از فقر انرژی در این اتحادیه رنج می برند و تعداد آن ها می تواند بیشتر هم گردد.

کنفدراسیون اتحادیه های اروپایی ETUC در ماه سپتامبر در این باره ابراز نگرانی کرد که بیش از 2.7 میلیون نفر در اروپا به علت بحران انرژی با وجود داشتن کار نتوانند آپارتمان های خود را در فصل سرما گرم نمایند.

در آلمان قیمت برق در بورس از ماه ژانویه حدود 140 درصد گران تر شده ، در ایتالیا 340 و در اسپانیا این افزایش قیمت 425 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1381

به "تور آلمان ارزان: هشدار مقام آلمانی درباره فقر انرژی برای شهروندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: هشدار مقام آلمانی درباره فقر انرژی برای شهروندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید