همسان سازی حقوق 3 میلیون بازنشسته تامین اجتماعی

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز شنبه (11 بهمن ماه) در گفت وگویی مستقیم و زنده از درگاه صفحه شخصی اینستاگرام خود با حقوق بگیران دولتی و مستمری بگیران تامین اجتماعی به عنوان ذی نفعان بودجه 1400 سخن گفت.

همسان سازی حقوق 3 میلیون بازنشسته تامین اجتماعی

رئیس سازمان برنامه و بودجه در این گفت وگوی زنده با اشاره به اولین تقاضا از سوی اعضای هیات علمی وزارت علوم که خواستار اقدامی برای همسان سازی حقوق با دانشگاه های علوم پزشکی بودند، گفت: این اقدام را در اسفند سال گذشته برای همسان سازی و تطبیق مطرح کردیم. پیشنهاد این در لایحه بودجه سال 1400 در نظر گرفته شده است، اما با آن مخالفت شد.

او ادامه داد: وزیر علوم امروز برای پیگیری این موضوع به سازمان برنامه و بودجه آمد. هماهنگی هایی انجام شد و بنابراین می توانیم این همسان سازی را غیر از حرف تخصصی در وزارت بهداشت و درمان، برای دروس یکسان در وزارت علوم و بهداشت داشته باشیم.

نوبخت توضیح داد: در حال حاضر استادی با تحصیل واحد در دانشگاه علوم مبلغی را دریافت می نماید و در دانشگاه وزارت بهداشت مبلغ دیگری را دریافت می نماید. با توجه به توافقات صورت گرفته این موضوع حل خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: برای کارمندان این وزارتخانه هم با توجه به مجوزی که پیش از این صادر شده است تا آن ها هم مانند سایر کارمندان از امتیازات استفاده نمایند.

سرانه همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی متوسط 8 میلیون تومان شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال گذشته اشاره نمود و گفت: رقم 50 هزار میلیارد تومان برای اینکار اختصاص داده شد که 18 هزار میلیارد تومان آن برای بازنشستگان کشوری و لشکری صرف شد.

وی اضافه کرد: همچنین 32 هزار میلیارد تومان هم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که تعدادشان 3 میلیون و 600 هزار نفر بود اعمال کردیم.

نوبخت تاکید نمود: اگر رقم 32 هزار میلیارد تومان را تقسیم بر 3 میلیون و 600 هزار نفر کنیم سرانه بازنشستگان تامین اجتماعی متوسط 8 میلیون تومان است، درصورتی که برای کشوری و لشکری 18 هزار میلیارد تومان تقسیم بر 2 میلیون و 400 هزار نفر، سرانه ای 7 میلیونی را رقم می زند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان نمود: از مسئولان تامین اجتماعی خواسته ایم تا برای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان با ما همکاری نمایند.

نوبخت به اخذ حکم قانونی برای افزایش حقوق کارکنان زندان ها، سازمان پزشکی قانونی و انتقال خون اشاره نمود و گفت: سال آینده حقوق و مزایای نهاد های مذکور در بودجه دیده شده و از اول فروردین افزایش حقوق آن ها قطعی است.

رتبه بندی فرهنگیان قطعا سال 1400 اجرایی می گردد

نوبخت به تقدیم پیش نویس رتبه بندی فرهنگیان توسط وزارت آموزش و پرورش به دولت اشاره نمود و گفت: هم اکنون این پیش نویس در دستور کار دولت بوده و منابع آن هم در بودجه دیده شده است. حتی اگر منابع هم تغییر کند دولت به قطعا رتبه بندی را اجرایی می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1019

به "همسان سازی حقوق 3 میلیون بازنشسته تامین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسان سازی حقوق 3 میلیون بازنشسته تامین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید