واکسن کرونای انگلیس و روسیه ترکیب می شوند

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، شرکت داروسازی انگلیسی آسترازنکا خاطرنشان کرد به زودی برای تحقیقات درباره ترکیب واکسن کووید 19 بالقوه دانشگاه آکسفورد و اسپوتنیک 5 با انستیتو گامالیا روسیه همکاری می نماید.

واکسن کرونای انگلیس و روسیه ترکیب می شوند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این خبر در حالی اعلام می گردد که اواخر ماه گذشته میلادی توسعه دهندگان واکسن اسپوتنیک 5 به وسیله توئیتر با آسترازنکا تماس برقرار کردند و خواهان ترکیب دو واکسن جهت ارتقای کارآمدی محصول نهایی شدند.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (سرمایه گذار توسعه اسپوتنیک 5) اعلام نمود آزمایش بالینی واکسن ترکیبی مذکور، احتمالاً از سرانجام ماه جاری میلادی شروع می گردد.

آسترازنکا در بیانیه ای اعلام نمود: ترکیب دو واکسن متفاوت کووید 19 جهت ارتقای قابلیت محافظت در برابر ویروس و تسهیل دسترسی به واکسن کارآمد انجام می گردد. به همین دلیل ترکیب واکسن های متفاوت برای انعطاف پذیری برنامه ایمن سازی اهمیت زیادی دارد. علاوه بر آن ترکیب دو واکسن احتمالاً به ارتقای ایمنی در بلند مدت منجر می گردد.

هفته گذشته اطلاعات منتشر شده در نشریه لنست نشان داد واکسن بالقوه دانشگاه آکسفورد در مقابله با ویروس کرونا 70.4 درصد کارآمد است. این واکسن با همکاری شرکت آسترازنکا توسعه یافته است.

از سوی دیگر روسیه نیز ادعا می نماید واکسن اسپوتنیک 5 بیش از 90 درصد کارامد است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 938

به "واکسن کرونای انگلیس و روسیه ترکیب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای انگلیس و روسیه ترکیب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید