وریا غفوری تاوان چه چیزی را پس می دهد؟

به گزارش مجله خزرکوه، لو رفتن قرارداد وریا غفوری چه پشت پرده ای دارد؟ آیا این ماجرا ادامه یک دعوای غیر فوتبالی است یا سرنخ داستان به داخل مجموعه آبی برمی گردد؟ وریا تاوان چه چیزی را پس می دهد؟ حرف هایی که بعضا در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد یا اعتراض های گاه و بیگاهی که به مدیریت باشگاه استقلال دارد؟ هر کس از زاویه دید خود به ماجرای لو رفتن قرارداد وریا نگاه می کند و جالب اینجاست که اگر قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات واقعا در ایران اجرا می شد، اصلا و ابدا این بحث ها پیش نمی آمد که قراردادی مخفی بماند و کار به افشا و این حرف ها بکشد

وریا غفوری تاوان چه چیزی را پس می دهد؟

پیش از ظهر دیروز و می توان گفت در اولین خبر مهم روز که روی خروجی رسانه ها قرار گرفت، مبلغ قرارداد وریا غفوری لو رفت. نامه باشگاه استقلال در پاسخ به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در رابطه با قرارداد جدید سعادتمند با وریا غفوری و افزایش مبلغ و همینطور آپشن های قرارداد، در یک خبرگزاری منتشر شد. مدیریت کنونی باشگاه استقلال با قرارداد جدید وریا غفوری مخالف است و در پاسخ به نامه کمیته اخلاق می گوید اصلا نباید قرارداد جدیدی با کاپیتان تیم منعقد می شد. بیش از نامه باشگاه استقلال علیه بازیکن خود، مبلغ قرارداد وریا غفوری در رسانه ها و فضای مجازی مورد بحث قرار گرفت و جنجال داشت.

سه روایت از چگونگی لو رفتن مبلغ قرارداد وریا غفوری وجود دارد. سه احتمالی که از لو رفتن این نامه وجود دارد را در هواداری بررسی می کنیم:

روایت اول؛ ردپای کادر فنی و احمد مددی

عده ای می گویند این نامه با همکاری کادر فنی استقلال و احمد مددی، مدیریت باشگاه منتشر شده است و ادله ادعای خود را اعتراض وریا غفوری به کادر فنی استقلال در جریان بازی گذشته (17 بهمن) مقابل نساجی عنوان می کنند. وریا غفوری حین بازی با کادر فنی درگیری لفظی پیدا کرد و پس از رد و بدل شدن چند جمله خواست که تعویضش کنند. وریا غفوری بعد از تعویض نه تنها روی نیمکت حاضر نشد بلکه ورزشگاه آزادی را ترک کرد. این روایت می گوید کادر فنی به دلیل همین اعتراض وریا غفوری، با همکاری احمد مددی نامه باشگاه استقلال در پاسخ به کمیته اخلاق را به یک خبرگزاری رسانده است.

روایت دوم؛ نارضایتی هیات مدیره از رفتار وریا غفوری

کیست که نداند بازیکنان استقلال به صحبت های وریا غفوری گوش می دهند و چند مرتبه اعتراض بازیکنان استقلال به شرایط باشگاه با رهبری وریا غفوری انجام شد. البته مساله عجیبی هم نیست، معمولا در هر تیمی بازیکنان از کاپیتان حرف شنوی دارند. در هفته های اخیر هم وریا غفوری چند بار هیات مدیره را هدف انتقاد خود قرار داده و درگیری کاپیتان استقلال با هیات مدیره به دلیل پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان و همچنین آپشن های قرارداد ها است. بعد از بازی استقلال - نساجی، بازیکنان استقلال در میکسدزون ورزشگاه آزادی از مدیریت باشگاه انتقاد کردند. استقلالی ها هم از پرداخت نشدن مطالبات ناراحت بودند و هم از فراهم نبودن شرایط مناسب گله کردند. برخی می گویند طراحی این اعتراض هم با وریا غفوری بوده است.

روایت دوم می گوید هیات مدیره استقلال به دلیل اعتراض های وریا غفوری مبلغ قرارداد را لو داده است. موضوع اعتراض استقلالی ها، این شائبه را تقویت می کند.

روایت سوم؛ نارضایتی هیات مدیره از رفتار وریا غفوری

روایت سوم می گوید این نامه از خارج از باشگاه (مثلا فرض کنیم وزارت ورزش) به یک خبرگزاری رسیده است. البته نامه خطاب به کمیته اخلاق ارسال شده و شاید برخی بگویند ممکن است نامه از طریق کمیته اخلاق لو رفته باشد. اولا دلیلی ندارد کمیته اخلاق مبلغ قرارداد وریا غفوری را لو بدهد. دوما نام کمیته اخلاق روی آن است. نمی شود کمیته اخلاق در اقدامی غیراخلاقی نامه ای که باشگاه در خصوص بازیکنش به این کمیته ارسال کرده و تقاضای رسیدگی دارد را منتشر کند!

این احتمال وجود دارد نامه از خارج از باشگاه به یک خبرگزاری رسیده و لو رفتن آن به دلیل تسویه حساب شخصی باشد.

حال با لو رفتن مبلغ قرارداد وریا غفوری، میان هواداران استقلال دودستگی ایجاد شده است. برخی می گویند وریا غفوری چرا باید چنین پولی را دریافت کند و برخی دیگر می گویند انتشار مبلغ قرارداد دلایل غیر فوتبالی دارد.

در فوتبال حرفه ای قرارداد ها شفاف هستند، اما نه به این شکل!

مبلغ قرارداد بازیکنانی که در لیگ های حرفه ای فوتبال شاغل هستند، با یک سرچ ساده در اینترنت و کمتر از یک دقیقه وقت گذاشتن مشخص می شود. امروز در فوتبال حرفه ای قرارداد ها و حتی آپشن های آن شفاف هستند از روزی که قرارداد به امضا می رسد، قابل دسترس است. وقتی قرارداد ها شفاف باشد دیگر شاهد انتشار و لو رفتن آن به این شکل نخواهیم بود. در ایران یک روز قرارداد بشار رسن لو می رود، یک روز قرارداد شیخ دیاباته، یک روز فلان مربی و امروز هم وریا غفوری. هرکدام هم دلیل خود را دارد، از تسویه حساب شخصی تا دعوا های درون خانوادگی. می توان گفت قرارداد بازیکنان تبدیل به آتو شده است. یا بازیکنان را علیه هم می کند، یا هوادار را علیه بازیکن یا یک مربی را فراری می دهد. اگر از روز اول قرارداد ها در فوتبال ما شفاف باشد، دیگر شاهد اینگونه اتفاقات نخواهیم بود.

راستی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به گوش تان خورده است؟ چرا اجرای این قانون راهی به فوتبال ایران پیدا نمی کند؟

هواداری

منبع: فرارو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1035

به "وریا غفوری تاوان چه چیزی را پس می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وریا غفوری تاوان چه چیزی را پس می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید