پمپئو: ایران آمریکایی بازداشت شده را به مرخصی فرستاد ، مایکل وایت که بود؟

به گزارش مجله خزرکوه، وزیر خارجه آمریکا مدعی شده جمهوری اسلامی ایران یکی از شهروندان بازداشت شده آمریکا را به مرخصی پزشکی فرستاده است.

پمپئو: ایران آمریکایی بازداشت شده را به مرخصی فرستاد ، مایکل وایت که بود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای مدعی شده جمهوری اسلامی ایران یکی از شهروندان آمریکا را که در ایران بازداشت شده بود به مرخصی پزشکی فرستاده است.

پمپئو در این بیانیه با بیان این ادعا که مایکل وایت به غلط از سال 2018 بازداشت و به تحمل حبس 13 ساله محکوم شده نوشته تهران او را بنا به دغدغه های بشردوستانه و مشروط به ماندن در ایران آزاد نموده است.

پمپئو همچنین نوشته است: مایکل اکنون تحت حفاظت سفارت سوئیس است و مورد معاینه و ارزیابی پزشکی قرار خواهد گرفت.

19 دی ماه سال گذشته بود که بهرام قاسمی سخنگوی وقت وزارت امور خارجه ایران در کنفرانس خبری بیان کرد که یک شهروند آمریکایی به نام مایکل وایت در شهر مشهد بازداشت شده که موضوع، در نخستین روزهای دستگیری به وسیله دفتر حفاظت منافع آمریکا در تهران به اطلاع دولت آمریکا رسید و دولت متبوع وی از همان ابتدای بازداشت، در جریان این دستگیری قرار داشته است.

بر اساس گزارش ها، این شهروند آمریکایی شاکی خصوصی داشته و پس از رسیدگی به پرونده، به 10 سال زندان محکوم شده است.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه روز پنجشنبه خود نوشته است: ایالات متحده آمریکا به کوشش برای آزادی کامل مایکل و همچنین آزادی تمامی آمریکایی هایی که به غلط در ایران بازداشت شده اند ادامه خواهد داد.

او همچنین در این بیانیه از ایران خواسته است بنا به دغدغه های بشردوستانه سایر محکومان امنیتی از جمله باقر و سیامک نمازی را هم آزاد کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 444

به "پمپئو: ایران آمریکایی بازداشت شده را به مرخصی فرستاد ، مایکل وایت که بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: ایران آمریکایی بازداشت شده را به مرخصی فرستاد ، مایکل وایت که بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید