اخبار سیاسی

آیا قرعه کشی از شرایط فروش حذف می شود؟

در حالی که فضای تحریم سبب خروج شرکت های اروپایی و کره ای همکار در صنعت خودرو شده، این شرایط امکان تولید برخی خودروها را متوقف و دسترسی به برخی از قطعات مورد نیاز برای خودروهای بومی شده را نیز محدود کرده است. در چنین شرایطی، تولیدکننده خودرو (اعم از خودروساز...

7 مرداد 1401

وزیر میراث فرهنگی از تاخیر در پروازها گله کرد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارش های منتشر شده، وزیر میراث فرهنگی از تاخیر در پروازها گله کرد.

4 مرداد 1401

گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و ترکمنستان

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان در مورد اجرایی کردن توافقات دوجانبه و برخی موضوعات منطقه ای بویژه اجلاس آینده سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق آباد تبادل نظر و تبادل نظر کرد.

29 تیر 1401

وزیر راه و شهرسازی: مقصران حادثه قطار مشهد، یزد بعد از اعلام نتیجه کمیسیون حوادث معرفی می شوند

وزیر راه و شهرسازی گفت: اظهار نظر در خصوص مقصران حادثه قطار مسافر بری مشهد- یزد موکول به نتیجه کمیسیون حوادث و نظر دستگاه قضائی می شود.

24 تیر 1401

جزئیات تحقیق و تفحص از شورای اسلامی بخش های کشور

در تحقیق و تفحص از شورای اسلامی بخش های کشور مواردی، چون منشأ عایدی ها و شیوه نظارت بر واریزی ها و نحوه هزینه کرد عایدی ها و انطباق پرداخت ها با قانون به چشم می خورد.

22 تیر 1401

صالحی: 200 دستگاه لکوموتیو در 3 سال اخیر زمین گیر شد، برای بازسازی خط 3 000 میلیارد تومان اعتبار کم داریم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کمتر از 200 دستگاه لکوموتیو در سه سال اخیر زمین گیر شده است که 60 تا 70 دستگاه آن فقط سال جاری زمین گیر شده بود.

21 تیر 1401

منطقی: دلالان بازار خودرو باید مالیات دهند

معاون وزیر صمت گفت: با یاری مجلس در پی این هستیم که اگر شخصی خودرو را 160 میلیون تومان خرید و 300 میلیون تومان فروخت باید مالیات بپردازد.

10 تیر 1401

پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی آغاز شد

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی از سوی بانک سپه آغاز شده است، گفت: با رفع مسائل سامانه های پرداختی، باقی بانک ها نیز به زودی پرداخت وام را آغاز خواهند کرد.

6 تیر 1401

بلندترین آبشار مصنوعی دنیا روی یک آسمانخراش در چین ساخته می گردد!

ساخت بلندترین آبشار مصنوعی دنیاکشور چین در سال های اخیر نشان داده که بسیار جاه طلب و بلندپرواز است و با پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف داشته این موضوع را ثابت نموده است. این بار چین قرار است آبشاری به طول 108 متر بسازد که به ادعای خود ِچینی ها، بلندترین...

2 تیر 1401

عکس سرباز در حال سقوط: آیا عکس جنگ معروف و نمادین رابرت کاپا در واقع به وسیله گردا تارو گرفته شده بود؟

عکس سرباز در حال سقوط، یکی از مشهورترین عکس های جنگی است که تا به حال گرفته شده، اما سال هاست که در خصوص آن شک و تردیدهایی وحود دارد. مثلا گفته می گردد ممکن است این عکس صحنه سازی شده باشد.

22 خرداد 1401

چطور نام تجاری را با اخلاقیات پیوند بدهیم؟

ایجاد نام و نشان تجاری فراتر از زمینه بازاریابی و تبلیغات رفته است و به همان اندازه که ساختاری اقتصادی دارد ساختاری اجتماعی نیز دارد.

11 خرداد 1401

حضور تماشاگران در شهرآورد با رعایت پروتکل ها در سقف مجاز مانعی ندارد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر کشور در مورد حضور تماشاگران در شهرآورد استقلال و پرسپولیس گفت: حضور تماشاگران با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و در سقف مجاز مانعی ندارد.

18 اردیبهشت 1401

آخرین شرایط تعرفه مالیات بر خانه های خالی، ساماندهی بازار مسکن در گرو انجام تکلیف سازمان مالیاتی

با وجود گذشت 300 روز از اعلام قطعی واحد های مسکونی خالی به وسیله سازمان امور مالیاتی هنوز تعرفه این پایه مالیات بر خانه های خالی به وسیله این سازمان صادر نشده است.

17 اردیبهشت 1401

اعلام مشمولین رتبه بندی معلمان، انتشار فراخوان استخدام 34 هزار نفر، به زودی

وزیر آموزش وپرورش ضمن اعلام اینکه 780 هزار نفر از فرهنگیان مشمول طرح رتبه بندی معلمان خواهند شد، گفت: به محض تصویب آیین نامه، هیئت های ممیزی را تشکیل و رتبه بندی معلمان را اجرایی می کنیم.

10 اردیبهشت 1401

مرندی: هنوز برای نتیجه گیری در وین خیلی زود است

ایسنا نوشت: مشاور رسانه ای هیات مذاکره کننده ایران در وین در گفت وگویی مطرح نمود با وجود این که احتمال قابل ملاحظه ای برای توافق در وین وجود دارد، برای نتیجه گیری مذاکرات زود است.

30 فروردین 1401

سیر نزولی انتشار کربن، مانع از ثبت یک رکورد بالای دیگر نشد

بر اساس نتایج پژوهشی نو، با وجودی که میزان انتشار کربن نسبت به گذشته کاهش یافته و معادل 0.6 درصد بوده؛ اما همچنان رکورد بالایی ثبت کرده است.

29 فروردین 1401

تورهای چین: برگزاری رزمایش دریایی مشترک روسیه، ایران و چین

به گزارش خبرنگاران به نقل از ریانووستی، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای بیان کرد که رزمایش دریایی مشترک بین روسیه، ایران و چین تحت عنوان چیرو (CHIRU) از تاریخ 18 ژانویه (28 دی ماه) در خلیج عمان آغاز شده و در حال برگزاری است و تا 22 ژانویه (2 بهمن) ادامه خواهد داشت.

23 فروردین 1401

خطر گوشی های هوشمند کارکنان را جدی بگیریم؟!

تهدیدی به نام گوشی های هوشمند کارکنانتقریبا هرکسی دارای یک گوشی هوشمند است که با برنامه های تفریح مناسب هر سلیقه ای دسته بندی شده اند. قاعدتا کارمندان نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

21 فروردین 1401

وزیر ارتباطات: برای افزایش ظرفیت اینترنت بین الملل محدودیتی وجود ندارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای تامین و افزایش ظرفیت پهنای باند بین الملل هیچ محدودیتی وجود ندارد. هدف ما این است که در کنار توسعه پلتفرم های داخلی و افزایش سهم اقتصاد دیجیتال، نیازمندی های حوزه ترافیک بین الملل برطرف شود.

19 فروردین 1401

گفت وگوی وزیرامورخارجه ایران بارئیس مجلس جمهوری آذربایجان

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه ایران با خانم صاحبه غفاروا رییس مجلس ملی جمهوری آذربایجان در محل مجلس آن کشور دیدار و همکاری های دو کشور به ویژه در حوزه مجلسی را مورد بررسی قرار دادند.

2 فروردین 1401
تعداد: (361)