گنج میلیاردی در باغچه خانه مال باخته

به گزارش مجله خزرکوه، دست سرایدار یک منزل مسکونی که با همدستی فردی دیگر 10 میلیارد ریال طلاجات صاحب کارش را سرقت و در باغچه خانه دفن نموده بود، رو شد.

گنج میلیاردی در باغچه خانه مال باخته

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش شرق، در پی طرح شکایت یکی از اهالی منطقه لواسانات درباره سرقت بیش از 10 میلیارد ریال طلا و جواهرات از محل سکونتش، پرونده ای با موضوع سرقت منزل تشکیل شد و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دزد یا دزدان در دستور کار مأموران کلانتری 166 لواسانات نهاده شد. مأموران در آنالیز محل سرقت، اطمینان پیدا کردند دزد یا دزدان اطلاعات دقیقی از میزان و محل دقیق طلاجات در اختیار داشتند.

با توجه به شواهد و قرائن به دست آمده، تحقیقات از افراد مرتبط با مال باخته در دستور کار مأموران نهاده شد. مأموران در ادامه رسیدگی به پرونده، اطلاع پیدا کردند جوانی حدودا 30 ساله حدود 10 روز پیش به عنوان سرایدار ازسوی مال باخته استخدام شده و به این واسطه، به راحتی به منزل مال باخته تردد داشته است.

به این ترتیب مراقبت نامحسوس از این شخص از سوی مأموران کلانتری شروع شد. با شناسایی یکی از دوستان نزدیک سرایدار، تردد های این شخص تحت کنترل و مراقبت نهاده شد تا اینکه درنهایت مأموران اطلاع پیدا کردند این شخص برای فروش یک قطعه طلا به یک طلافروشی در منطقه لواسانات مراجعه نموده است. مأموران کلانتری بلافاصله در محل حاضر شدند و متهم را دستگیر کردند.

با شناسایی قطعه طلای توقیف شده از سوی مال باخته و اعتراف صریح متهم مبنی بر اینکه قطعه طلا از طرف سرایدار مال باخته در اختیار او نهاده شده تا آن را بفروشد، جوان سرایدار دستگیر شد. این فرد با اطلاع از اعتراف همدستش به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت جعبه طلاجات مال باخته اقرار کرد.

متهم در اعترافات خود به مأموران گفت: از روزی که در منزل مال باخته به عنوان سرایدار استخدام شدم، متوجه شدم او طلاجات خود را که مقدار آن زیاد است، در یک جعبه چوبی و بدون هیچ گونه مراقبت خاصی نگهداری می نماید. همین موضوع باعث شد وسوسه شوم و نقشه سرقت طلاجات را بکشم و سرقت را به راحتی و در زمان غفلت صاحبخانه انجام دهم.

متهم اصلی پرونده در ادامه اعترافات خود به مأموران گفت: قصد داشتم طلاجات را به مرور و به وسیله دوستان خود بفروشم تا نشانی از خود به جای نگذارم. از سوی دیگر مکان مطمئنی برای نگهداری طلاجات نداشتم تا اینکه تصمیم گرفتم جعبه طلاجات را داخل باغچه خانه خود مال باخته مخفی کنم تا به مرور و بدون جلب توجه این قطعه ها را از منزل خارج کنم. برای اینکه در نقشه ام پیروز شوم، از دوستم یاری خواستم؛ اما عاقبت دستم رو شد. سرگرد سیدامین موسوی، رئیس کلانتری 166 لواسانات، با اعلام خبر کشف همه طلاجات مسروقه افزود: طلاجات مکشوفه طی هماهنگی با مرجع قضائی به مال باخته بازپس داده شد و متهمان پرونده نیز با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 650

به "گنج میلیاردی در باغچه خانه مال باخته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گنج میلیاردی در باغچه خانه مال باخته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید