6 فرنگی کار ایران در فینالِ قزاقستان

به گزارش مجله خزرکوه، رقابت های بین المللی جام بولات تورلیخانوف به عنوان دومین دوره مسابقه رنکینگ دار اتحادیه جهانی در سال 2022 روز های 12 تا 15 خرداد در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می گردد. تیم های منتخب کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در این پیکار ها حضور دارند. مسابقات 7 وزن نخست، رقابت های کشتی فرنگی هم اکنون در حال برگزاری است.

6 فرنگی کار ایران در فینالِ قزاقستان

در مبارزه های امروز، پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم، پویا ناصرپور و علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم، رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم، مهدی فلاح در وزن 98 کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن 130 کیلوگرم فینالیست شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان بدین توضیح است:

در وزن 55 کیلوگرم، پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 7 بر 2 اسلامجان عزیزاف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر آروجان حالاکورکی از هند را از پیش رو برداشت و راهی ملاقات پایانی شد. دادمرز عصر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف مارلان موکاشف از قزاقستان می رود.

در وزن 60 کیلوگرم، علیرضا نجاتی فرنگی کار المپیکی و دارنده مدال برنز دنیا پس از استراحت در نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 9 بر صفر محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و راهی ملاقات فینال شد. در همین وزن پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر فیروز میرزا رجب اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ناصرپور در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر از سد یرنور فیداخمتوف از قزاقستان گذشت تا در ملاقات فینال به مصاف علیرضا نجاتی برود.

به طور حتم نتیجه ملاقات فینال و برنده این مبارز حساس گام بلندی را برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در پیکار های دنیای برخواهد داشت.

در وزن 67 کیلوگرم، میثم دلخانی دارنده طلای دنیا پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر کالی سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ابرار آتابکوف از ازبکستان با نتیجه 3 بر 3 و به علت مصدومیت مغلوب گردید.

در وزن 87 کیلوگرم، رامین طاهری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر یک از سد آتابک عزیزبیک اف از قرقیزستان گذشت و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل عظمت کاستوبایف از قزاقستان با نتیجه 3 بر یک به پیروزی دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. طاهری در ملاقات فینال به مصاف آیونگو ریکادزه از گرجستان می رود. در این وزن علی شریفی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه 5 بر 3 از سد میلیس آیتبکف از قرقیزستان گذشت. وی در دور بعد مقابل جالگاسبای بردی مراتف از ازبکستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب گردید. شریفی در صورت حضور حریفش در ملاقات فینال به ملاقات رده بندی راه خواهد یافت.

در وزن 97 کیلوگرم، مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر یک از سد اومالت دادوف از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر یک رستم آسوکولوف فرنگی کار حرفه ای و عنوان دار ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. وی در این ملاقات به مصاف متهان باشار از ترکیه می رود.

در وزن 130 کیلوگرم، علی اکبر یوسفی دارنده طلای دنیا پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر یاکوبی کاجایا از گرجستان را از پیش رو برداشت. امین میرزازاده فرنگی کار المپیکی کشورمان نیز در این وزن هم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر ساتیش از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

ملاقات نیمه نهایی بین میرزازاده و یوسفی برگزار گردید که در نهایت امین میرزازاده با نتیجه 2 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. وی عصر امروز به مصاف عثمان ایلدیریم از ترکیه می رود. یوسفی نیز راهی ملاقات رده بندی شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف ساتیش از هند برود.

2 نماینده کشورمان در فینال جام پیت لازینسکی لهستان که پیش از المپیک توکیو برگزار گردیده بود نیز به مصاف هم رفتند که در آن مبارزه نیز میرزازاده با نتیجه یک بر یک یوسفی را شکست داد و نماینده ایران در المپیک توکیو شد.

رقابت های 72، 77 و 82 کیلوگرم هم روز آدینه برگزار می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1641

به "6 فرنگی کار ایران در فینالِ قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 فرنگی کار ایران در فینالِ قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید