آخرین خبرها از خرید واکسن کرونا

به گزارش مجله خزرکوه، رئیس کل بانک مرکزی کوشش های اجرا شده برای خرید واکسن کرونا و مانع تراشی های آمریکا در این زمینه را تشریح کرد.

آخرین خبرها از خرید واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی درباره واکسن کرونا، گفت: بعضی نادانسته یا مغرضانه، سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین آمریکا بر عدم محدودیت بر معاملات دارو تاکید می نمایند.

وی توضیح داد: برای ثبت در حافظه تاریخی باید بگویم که اعلام خبر مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط بعضی کشورهای همسایه بین مردمشان تلخ ترین پاسخ به این عده است. از آنجا که خرید واکسن کرونا (covax) بایستی از راستا رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد، تا کنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد احتیاج، به خاطر تحریم غیر انسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک، با مانع روبرو شده است.

به گفته همتی، کره جنوبی بابت انتقال پول از راستا U-turn دلار برای خریدهای بشر محبت آمیز، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا در هنگام انتقال بدهد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه نمود: صندوق بین المللی پول با فشار و تهدید آمریکا و علیرغم اذعان به حق ایران و عدم وجود هیچ گونه مانع مالی یا حقوقی، حتی جرأت مطرح کردن وام بشر محبت آمیز ایران در هیئت مدیره صندوق را پیدا نکرد.

همتی گفت: البته انتقال پول از راستاهای دیگر تحت پیگیری است که ان شاءالله با همکاری و اقدام به موقع دستگاه های ذیربط به نتیجه خواهد رسید. خرید واکسن از دیگر کشورها نیز در دستور کار همکاران وزارت بهداشت قرار گرفته است و اخبار واصله در مورد فراوری داخلی واکسن کرونا نیز امیدوار نماینده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 911

به "آخرین خبرها از خرید واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از خرید واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید