آخرین شرایط بانک اطلاعات ژنتیک مجرمان

به گزارش مجله خزرکوه، رییس پلیس آگاهی ناجا آخرین شرایط بانک اطلاعات ژنتیک مجرمان را تشریح کرد.

آخرین شرایط بانک اطلاعات ژنتیک مجرمان

سردار محمد قنبری در گفت وگو با خبرنگاران درباره شرایط بانک اطلاعات ژنتیک مجرمان که بنا بود با همکاری مشترک میان پلیس آگاهی و پزشکی قانونی تکمیل شود، گفت: از پزشکی قانونی بابت همکاری که با ما داشته است، تشکر می کنیم. فرایند تکمیل اطلاعات ژنتیک این بانک در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این بانک در حال تکمیل شدن است، اظهارکرد: اما با توجه به هزینه بالایی که لازم است، طبیعتا نیاز به اعتبارات ویژه هم وجود دارد. با توجه به اینکه ژنتیک منحصربفرد است و ما در این موضوع نیازمند اقدامات آزمایشگاهی و ایجاد یک فرمول هستیم، طبیعتا فرآیند زمان بر و هزینه بر است.

قنبری به کیت های تشخیص هویت نیز اشاره کرد و گفت: در مورد تامین کیت ها نیز مشکلاتی وجود دارد و هزینه ها بالا رفته است و اگر از نظر اعتباری تامین شویم این فرایند با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

رییس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: خود ما هم به نمونه ها و اطلاعات جدید دسترسی داریم و با استفاده از آن هم این بانک را را گسترش می دهیم، اما به دلیل کمبود اعتبار، حرکتی که در حال حاضر انجام می شود، متناسب با انتظاری که ما داریم نیست.

وی در مورد اینکه آیا این بانک در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد یا خیر؟ نیز گفت: این بانک قابل استفاده هست و ما از آن استفاده می کنیم. در سراسر کشور استعلاماتی را انجام داده و به اندازه اطلاعاتی که در این بانک داریم از آن بهره می بریم. البته امکانات دیگری هم برای شناسایی و کشف جرم داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 959

به "آخرین شرایط بانک اطلاعات ژنتیک مجرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بانک اطلاعات ژنتیک مجرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید