این افراد به درد دوستی با شما نمی خورند!

به گزارش مجله خزرکوه، گاهی تشخیص این که آیا ادامه دوستی با یک فرد به نفع شماست یا ضررتان، سخت است، اما افراد نامناسب برای دوستی یک سری ویژگی های مشترک دارند.

این افراد به درد دوستی با شما نمی خورند!

به گزارش، دوست خوب، یاری زیادی به انسان می نماید و در سختی ها و خوشی ها، با او شریک می گردد. برعکس آن، دوست بد هم یکی از مهم ترین موانع موفقیت برخی ها محسوب می گردد. مانعی که در قدم اول، خیلی ها حاضر به پذیرش آن نیستند و در قدم بعدی، حاضر به ترک آن فرد نمی شوند.

همان طور که هر از گاهی قفسه ها را مرتب می کنید، باید روابط محبت آمیز خود را نیز هر از گاهی مرتب و تمیز کنید. چند وقت یک بار درباره دوستی های خود بیندیشید و مطمئن شوید که از ادامه آن رابطه احساس خوبی دارید. البته گاهی تشخیص این که آیا ادامه این رابطه به سود شماست یا ضررتان، سخت است. در ادامه مطلب شش مورد از علایم یک رابطه دوستی بی ثمر را برایتان بازگو می کنیم.

اگر دوست تان بزرگ ترین راز زندگی شما را که از وی خواسته بودید به هیچ فردی نگوید، فاش کرد یا پشت سر شما، تهمت هایی به شما زد، توصیه می کنیم که دوباره به او اعتماد نکنید. این گونه موارد، نابودگر رابطه محبت آمیز است، زیرا چنان گستاخانه هستند که امکان نادیده دریافت آن ها وجود ندارد.

اگر دوست تان مدام برنامه هایش را تغییر می دهد، همواره دیر بر سر قرار حاضر می گردد و فراموش می نماید که تماس بگیرد، بدانید که احتمالا مسئله ای پیش روست و نمی توان خیلی روی او حساب باز کرد.

یک دوست باید مایه مسرت دوستش باشد یا فردی مورد اعتماد برای او. نباید این رابطه دوستی به نحوی باشد که شما دوست تان را از خانواده یا دیگر دوستان تان پنهان کنید. گرچه ممکن است هر فردی اشتباه کند، اما اگر از فردی دایم رفتار های غلط و اشتباه که مایه آبروریزی است، سر زد به طور قطع او را در فهرست افرادی که قصد قطع رابطه با آن ها را دارید، جای دهید.

دوستی ها بر پایه های احساس استوارند. اگر بیش از حرف های واقعی، درباره آب و هوا صحبت می کنید، ارتباطتان را کم کنید. اگر در حال صرف ناهار با دوستی هستید، اما در دل آرزو می کردید که جای دیگری یا با دیگری بودید، از خودتان علت اش را جویا شوید. اگر هنگامی که با او هستید، به این نتیجه می رسید که وقت تان در حال تلف شدن است، پس درباره قطع رابطه با او بیندیشید.

گاهی درک این که یک رابطه دوستی باید سرانجام پذیرد، آسان است. به عنوان مثال به دلیل اختلاف های شدید در حوزه های فرهنگی، مالی، اجتماعی و. اما گاهی دلایل و چرایی آن چندان آشکار نیست. در این گونه موارد پیشنهاد می کنیم که به احساس خود گوش دهید. اگر احساساتی شبیه افسردگی، اضطراب، استرس یا ناکامی را تجربه می کنید، به این رابطه دوستی سرانجام دهید. اگر پس از دیدار با یک دوست دچار استرس یا اضطراب می شوید، بدین ترتیب روان تان به شما می گوید که اوضاع خوب پیش نمی رود.

اگر رابطه خود را با یک دوست از زمان دبیرستان حفظ نموده اید، بدانید که شما در اقلیت قرار دارید. یک نظریه روان شناختی معروف می گوید که بیشتر مردم نیمی از دوستان خود را هر هفت سال یک بار با دوستان جدید جایگزین می نمایند، زیرا اغلب راستا زندگی شان با وقوع اتفاقاتی تغییر می نماید. فارغ از شرایط پیش آمده، شاید دیگر حرفی برای بازگو کردن با یکدیگر نداشته باشند.

اگر بعد از خواندن نکات مطرح شده، تصمیم گرفتید که رابطه دوستی تان را قطع کنید باید بگویم که پیش از هرگونه برنامه ریزی برای قطع رابطه، برای حل مسائل یک رابطه محبت آمیز تمام کوشش خود را انجام دهید، زیرا بازگرداندن رابطه ای که سرانجام یافته، آسان نیست. گاهی لزومی ندارد به طور رسمی اعلام کنید که قصد قطع ارتباط با دوستی را دارید، فقط فاصله دریافت از او کفایت می نماید. در این گونه موارد، کمی از او فاصله بگیرید، وقت خود را با دوستان دیگر سپری کنید یا هر از گاهی با او دیدار کنید.

تاکید می کنم که ابتدا از تصمیم خود مبنی بر قطع رابطه مطمئن شوید. هنگامی که پای در این راستا گذاشتید، برگشتن و ارتباط دوباره بسیار سخت است. تا وقتی که از دوست خود عصبانی هستید، تصمیمی دال بر قطع ارتباط نگیرید. تصمیم گیری را به بعد از آرام شدن هر دو نفر موکول کنید چراکه به طور قطع نمی خواهید از رفتار و کردار خود پشیمان شوید. آن چه را قرار است در مصاحبه با وی بر زبان آورید، یادداشت کنید.

بر حسب میزان دوستی تان، بهترین زمان و مکان را برای انتقال پیغام انتخاب کنید. چنان چه این شخص همکار یا همکلاسی شماست و هر روز قرار است با او روبرو شوید، به شخصه و رودر رو اقدام کنید، اما اگر هر از گاهی مجبور به دیدار او هستید، به او تلفن بزنید یا یادداشتی برایش بفرستید. در موقعیت های اجتماعی رفتار محترمانه ای با دوست سابق خود داشته باشید و احترام یکدیگر را حفظ کنید.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 244

به "این افراد به درد دوستی با شما نمی خورند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این افراد به درد دوستی با شما نمی خورند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید