برف و باران فردا در اغلب منطقه ها کشور ، سامانه بارشی دیگری هم در راه است

به گزارش مجله خزرکوه، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی فعال در جنوب کشور روز آینده اغلب منطقه ها کشور را دربرمی گیرد، گفت: فردا کاهش نسبی دما بین 5 تا 7 درجه در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

برف و باران فردا در اغلب منطقه ها کشور ، سامانه بارشی دیگری هم در راه است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد اصغری با اشاره به بارش باران در روز جاری در بخش های مختلف کشور خصوصاً فارس، جنوب بوشهر، غرب هرمزگان، جنوب کرمان و شمال سیستان و بلوچستان گفت: روز آینده فعالیت این سامانه بارشی کل منطقه ها کشور را دربرمی گیرد و در شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان و شرق خراسان رضوی بارش ها شدت خواهد داشت.

وی ادامه داد: روز آینده در تنگه هرمز و سواحل شرقی هرمزگان دریا مواج و طوفانی است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: فردا با نفوذ جریانات شمالی به نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما بین 5 تا 7 درجه در این منطقه ها پیش بینی می گردد و در شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش برف خواهیم داشت.

اصغری افزود: روز سه شنبه 14 دی گستره فعالیت این سامانه بارشی نیمه شرقی کشور را دربرمی گیرد و بارش در جنوب سیستان و بلوچستان شدت دارد و این سامانه به تدریج از نوار شرقی کشور خارج می گردد.

* ورود سامانه بارشی نو از بعدازظهر سه شنبه 14 دی

وی گفت: بعدازظهر سه شنبه 14 دی با ورود موج دیگری به شمال غرب کشور بارش پراکنده برف و باران در شمال غرب و غرب شروع می گردد و روز چهارشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر گستره بارش ها سواحل شمالی کشور و شمال شرق را نیز فرامی گیرد و در سایر منطقه ها به جز نوار جنوبی کشور بارش پراکنده باران و برف خواهیم داشت.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز چهارشنبه 15 دی شدت بارش ها در مازندران خواهد بود و دریای خزر مواج و طوفانی است.

وی با بیان اینکه پنج شنبه در شرق و جنوب شرق کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید داریم، گفت: این سامانه اواخر وقت پنج شنبه از شرق کشور خارج می گردد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی تأکید کرد: در دو روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه جنوب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد شدید خواهیم داشت.

اصغری درباره شرایط جوی مرکز گفت: آسمان تهران نیمه ابری گاهی بارش پراکنده پیش بینی می گردد. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 10 و 3 درجه خواهد بود.

وی افزود: روز آینده ارومیه با کمینه دمای 9 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 22 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده در 18 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1503

به "برف و باران فردا در اغلب منطقه ها کشور ، سامانه بارشی دیگری هم در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف و باران فردا در اغلب منطقه ها کشور ، سامانه بارشی دیگری هم در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید