تحلیل بهترین مربی جهان از عملکرد ملی پوشان تکواندو ایران در گرندپری روسیه

به گزارش مجله خزرکوه، رضا مهماندوست بعد از کسب عنوان بهترین مربی جهان در سال 2019 در خصوص کسب این عنوان و تحلیل عملکرد ملی پوشان صحبت کرد.

تحلیل بهترین مربی جهان از عملکرد ملی پوشان تکواندو ایران در گرندپری روسیه

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

رضا مهماندوست در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص انتخابش به عنوان بهترین مربی سال 2019 تکواندو دنیا گفت: کسب این عنوان خیلی باعث خوشحالی ام شد، چرا که یک ایرانی هستم و این افتخار در واقع برای مردم ایران است. هیچ وقت فراموش نمی کنم یک ایرانی هستم و تمام انگیزه و هدفم نیز این است تا به عنوان یک ایرانی برای کشورمان افتخارآفرین باشم. امیدوارم این اتفاقات در شرایط بد مالی باعث خوشحالی مردم ایران شود.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می کرد به عنوان بهترین مربی سال 2019 انتخاب شود، گفت: هیچ وقت به این فکر نکردم که بهترین مربی دنیا شوم و همیشه کار خود را با جدیت و پشتکار انجام دادم و بقیه مسائل را به خدا واگذار کردم. انتخاب بهترین مربی سال دنیا با نظر رؤسای فدراسیون ها، مربیان، داوران، کادر اجرایی WTF و ورزشکاران تیم های سراسر دنیا برگزار شد و از میان 8 مربی کاندیدای این عنوان، با لطف دوستان انتخاب شدم.

سرمربی تیم تکواندو آذربایجان اظهار داشت: انتخاب به عنوان بهترین مربی دنیا را تنها یک برگ برنده برای مردم ایران می دانم و خوشحالم که دل هموطنان را تا حدودی شاد کردم. همیشه به حمایت مردم ایران احتیاج دارم و امیدوارم شرایط مالی مردم نیز بهبود پیدا کند تا دل های آنها نیز شاد باشد.

مهماندوست در خصوص عملکرد تکواندوکاران آذربایجان در فینال گرندپری گفت: بعد از المپیک 2016 ریو، شرایط بدی را تجربه کردیم و فدراسیون تکواندو آذربایجان ما را فراموش کرد. سه سال است که در پرداخت حقوق ها، پاداش، تهیه هوگو، تغذیه و دارو دچار مشکل هستیم و به 26 تورنمنت و گرندپری به دلیل مسائل مالی اعزام نشدیم. با همه این شرایط دوست ندارم رفیق نیمه راه باشم و وسط کار تیم را رها کنم. حالا که فدراسیون تکواندو آذربایجان توجه ای به بچه ها ندارد، چشم امید آنها به من است.

وی افزود: امیدوارم انتخابم به عنوان بهترین مربی دنیا باعث بیداری مسئولان فدراسیون تکواندو آذربایجان شود تا در زمان باقی مانده تا المپیک تیم را حمایت کنند. میلاد بیگی با کسب مدال نقره در فینال گرندپری در حال حاضر نفر دوم رنکینگ المپیک است و سهمیه صددرصدی را کسب کرده است. رادیک عیسی اف نیز با وجود کسب مدال برنز فعلا سهمیه را از دست داده است.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران مطرح نمود: هفته آینده با رادیک به مسابقات گرنداسلم در ووشی چین اعزام خواهیم شد. شاید اگر او پیروز به کسب مدال طلا شود از طریق آن مسابقات پیروز به کسب سهمیه المپیک شود و اگر هم نتوانست، اتفاقی نیفتاده و باید در مسابقات قاره ای به دنبال سهمیه دوم باشیم. دو بازیکن دختر ما نیز برای کسب سهمیه از طریق مسابقات قاره ای تلاش خواهند کرد که کار بسیار سختی است.

مهماندوست در خصوص عملکرد ملی پوشان ایران در فینال گرندپری گفت: بدون هیچ اغراق و تعارفی عملکرد ملی پوشان ایران در مسابقات فینال گرندپری عالی بود. بچه ها بسیار با قدرت و فنی جنگیدند، اما تکواندو دنیا به جایگاهی رسیده که یک اشتباه، حرکت اضافه و عکس العمل احساساتی باعث باخت خواهد شد. واقعا بچه ها خوب کار کردند و به کسانی باختند که بازیکنان کوچکی نبودند و قهرمان المپیک و دنیا بودند.

وی با تمجید از عملکرد ملی پوشان ایران یادآور شد: هر چهار بازیکن تیم ایران مردانه جنگیدند و خدا را شکر پیروز به کسب 2 سهمیه المپیک شدند. سجاد مردانی نیز این شانس را دارد تا از طریق مسابقات گرنداسلم سهمیه کسب کند. برای تک تک بچه ها، فریبرز عسکری و کادرفنی تیم ملی آرزوی سربلندی و پیروزی می کنم. واقعا فریبرز عسکری در این مسابقات عرق ریخت و زحمت خود را کشید.

بهترین سرمربی تکواندو دنیا در سال 2019 گفت: سطح تیم ایران را در روسیه بسیار خوب دیدم و امیدوارم همه مردم پشت این تیم باشند، چرا که اگر پشت این تیم باشند در المپیک دست پر خواهد بود. نباید اینگونه باشد که چون دو بازیکن تیم ایران مدال نگرفتند یا مردانی مدال گرفت و پیروز به کسب سهمیه نشد، زحمات تیم نادیده گرفته شود. بچه های تیم ایران تکواندو را می فهمند و مانند یک ایرانی جنگجو در شایپ چانگ با تمام وجود مبارزه می کنند. دو سهمیه در حال حاضر کسب شده و تا المپیک نیز زمان خوبی باقی مانده و اگر همه پشت این تیم باشند در المپیک نتایج خوبی کسب خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 135

به "تحلیل بهترین مربی جهان از عملکرد ملی پوشان تکواندو ایران در گرندپری روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل بهترین مربی جهان از عملکرد ملی پوشان تکواندو ایران در گرندپری روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید