تذکر رعایت بهداشت با پهباد در چین

به گزارش مجله خزرکوه، طبق گزارش ها، پلیس هدایت و رانندگی در مویانگ - شهری کوچک در نزدیکی بندری بزرگ در استان لیائونینگ، پهپاد ها را در اطراف پیاده رو ها به پرواز درمی آورد تا به کسانی که ماسک نمی زنند هشدار بدهد.

تذکر رعایت بهداشت با پهباد در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

بنا به گزارش ها، در حالی که دولت چین در کوشش است تا شیوع ویروس کرونا را کنترل کند، در بعضی از روستا ها و شهر های این کشور از پهپاد استفاده می شود تا به ساکنان یادآوری نمایند که اگر در خارج از خانه هستند، ماسک صورت بزنند.

به گفته رسانه های محلی، مقامات و فعالان اجتماعی، پهپاد هایی را با قابلیت صوتی برای گشت در مناطق تعیین مستقر کرد ه اند.

طبق گزارش ها، پلیس هدایت و رانندگی در مویانگ - شهری کوچک در نزدیکی بندری بزرگ در استان لیائونینگ، پهپاد ها را در اطراف پیاده رو ها به پرواز درمی آورد تا به کسانی که ماسک نمی زنند هشدار بدهد.

فیلم منتشرشده از این پهپاد در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که این پهپاد افراد را در خیابان دنبال می نماید و از آن ها می پرسد: ماسکتان کجاست؟ ماسک بزنید!

در جای دیگری، فیلم - که گفته می شود توست توسط یک عکاس عروسی در منطقه مغولستان چین گرفته شده است، پهپادی را در حال نزدیک شدن به یک زن مسن نشان می دهد.

این عکاس، به اسم گوئو جونجی، به وسیله بلندگوی پهپاد با او صحبت می نماید و می گوید: مادر بزرگ، به پهپاد خیره نشو. این پهپاد روستاست. بدون ماسک در فضای بیرون پرسه نزنید. سریع به خانه برگردید و دست هایتان را بشویید.

این زن مسن ابتدا به پهپاد نگاه می نماید و می خندد، اما همین که پهپاد او را سرزنش می نماید، حالت چهره اش تغییر می نماید و سریع از آنجا دور می شود.

در ویدیوی دیگری، یک پهپاد دختر جوانی را در حال قدم زدن در خارج از خانه اش بدون ماسک شناسایی می نماید. شخصی که پهپاد را کنترل می نماید، آن را نزدیک می نماید و به او می گوید: سلام کوچولو! ما در شرایط غیرعادی هستیم! بیرون پرسه نزن، تو حتی ماسک هم نزده ای! زود باش برگرد خانه!

دخترک به نشانه تأیید سرش را تکان می دهد و شتابان به سوی خانه اش در آن نزدیکی برمی شود، و پهپاد در ادامه می گوید: خطر ویروس کرونا خیلی جدی است. بدو!

گلوبال تایمز، روزنامه انگلیسی دولت، در توییتی نوشته است: دارید بدون ماسک محافظ صورت قدم می زنید؟ نمی توانید از دست این پهپاد پرخاشگر فرار کنید!

استفاده از این پهپاد ها برای زیر نظر دریافت ساکنان، برای بعضی از کاربران رسانه های اجتماعی جذاب و برای بعضی دیگر ناخوشایند است. شماری این کاربران می گویند این کار کنترل گرانه است.

اما دیگران می گویند در شرایط آغاز این بیماری، که تا کنون تنها در چین جان 200 نفر را گرفته و حدود 10000 نفر را مبتلا کده است، استفاده از پهپاد برای زیر نظر دریافت مردم مفید است.

شخصی نوشته است: این روشی برای جلوگیری از گسترش ویروس است. خشونت آمیز نیست؛ تجسس نیست که شخص از آن اطلاع نداشته باشد. شما می توانید پهپاد را ببینید. این صرفا اقدامی برای مراقبت از مردم است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 188

به "تذکر رعایت بهداشت با پهباد در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر رعایت بهداشت با پهباد در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید