توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان برای تامین شکر کشور

به گزارش مجله خزرکوه، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، از توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان برای تامین شکر مورد احتیاج کشور اطلاع داد.

توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان برای تامین شکر کشور

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر با بیان این که یکی از برنامه های این وزارتخانه تأمین شکر مورد احتیاج کشور از فراوری داخل است، گفت: در این راستا برنامه ای چند ساله در نظر گرفته شده که یکی از آن ها تأمین شکر از منبع چغندر قند علاوه بر نیشکر موجود در خوزستان است.

وی با بیان این که استان خوزستان در امنیت غذایی بخصوص در تأمین غلات و سبزیجات رتبه اول در کشور را داراست، اضافه نمود: کوشش داریم چغندر قند در پاییز کشت گردد، زیرا مقدار آب مورد احتیاج این محصول یک سوم چغندرقند تابستان است، لذا به علت استفاده بهینه از کارخانجات نیشکر و دو منظوره کردن استفاده از آن، از کشت و صنعت نیشکر کارون بازدید صورت گرفت.

وی اظهار امیدواری کرد؛ با یاری دولت و بانک کشاورزی بتوانیم یکی از کارخانجات نیشکری را دومنظوره و با استفاده از کشت چغندرقند در پاییز، بخش اعظم شکر مورد احتیاج را در داخل کشور تأمین کنیم.

مهاجر توسعه کشت چغندر قند در خوزستان را یکی از برنامه های اصلی این معاونت برشمرد و ادامه داد: این امر به علت مصرف آب کمتر در زمستان، عملکرد بالای چغندرقند پاییزه، نقش مهم چغندر قند در تناوب زراعی با غلات و وجود پتانسیل آب و خاک و نور مناسب از اولویت های ما است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1550

به "توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان برای تامین شکر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان برای تامین شکر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید