ثبت نام اقدام ملی در سه استان

به گزارش مجله خزرکوه، ثبت نام هفتمین فاز از مسکن ملی برای مردم استان های تهران، قزوین و البرز از روز شنبه 30 آذر شروع می گردد.

ثبت نام اقدام ملی در سه استان

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گارش مجله خزرکوه آنلاین به نقل از ایرنا، با اتمام 6 مرحله از ثبت نام مسکن ملی در بیش از 28 استان تا روز آدینه، مردم تهران می توانند از روز شنبه 30 آذر با ورود به سامانه https://tem.mrud.ir/ در این طرح ثبت نام نمایند.

سایت مسکن ملی فعلا برای مردم تهران، شهرهای پرند و پردیس را به عنوان محل ساخت خانه های طرح اقدام ملی معرفی نموده است اما این احتمال وجود دارد که در شهرهای اندیشه، دماوند، اسلامشهر و شهریار نیز مسکن ملی ثبت نام گردد.

خانه های مسکن ملی در شهر تهران ساخته نخواهد شد و پروژه تهرانسر که با حضور رئیس جمهور در شهریور ماه سال جاری افتتاح شد به صورت مشارکتی ساخته می گردد.

پروژه هایی که اکنون از متقاضیان خانه تحت عنوان مسکن ملی ثبت نام می گردد بر اساس فروش اقساطی است و با شرایط ایده آل واگذاری زمین به صورت اجاره 99 ساله از متقاضیان ثبت نام می گردد و برای دهک های متوسط است.

پروژه مسکن تهرانسر به صورت مشارکتی ساخته می گردد و باید سهم دولت و بخش خصوصی به عنوان سازنده این واحد معین گردد و نهایتا نحوه واگذاری برای دهکهای یک تا 3 تعیین خواهد شد.

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است 400 هزار واحد مسکونی شامل 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در شهرهای زیر 50 هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و 100 هزار واحد در بافت های فرسوده احداث گردد.

مرحله اول ثبت نام مسکن ملی از روز 16 آذر شروع شد و تا انتها همین ماه ادامه دارد و هم زمان مرحله دوم برای استاهایی که زمین های جدیدی در آنها آماده سازی شده است شروع می گردد.

شرایط ثبت نام مسکن ملی برای مردم تهران، البرز و قزوین نیز مثل سایر استان ها است.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده ننموده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می توانند در این طرح نام نویسی نمایند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 180

به "ثبت نام اقدام ملی در سه استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام اقدام ملی در سه استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید