خبرنگاران افزایش 50 درصدی حقوق کادر درمان بی سابقه بوده است

به گزارش مجله خزرکوه، دزفول- خبرنگاران- معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان درمان گفت: این افزایش حقوق در 40 سال گذشته بی سابقه بوده است.

خبرنگاران افزایش 50 درصدی حقوق کادر درمان بی سابقه بوده است

دکتر ایرج حریرچی یکشنبه شب در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سالن جلسات این دانشگاه اضافه کرد: این افزایش حقوق به طور متوسط 15 میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به مسائل مالی در کشور گفت: تخصیص 500 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی دزفول برای پرداخت بخشی از عقب افتادگی کارانه کادر درمان این دانشگاه پیگیری می گردد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به محدودیت های ایجاد شده برای فعالیت صنوف بیان نمود: 85 درصد واحدهای صنفی کشور برای دریافت کد رهگیری ثبت نام نموده اند که انتظار می رود پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی دلیل افزایش آمار کرونا در استان خوزستان را تاخیر در اپیدمی این استان نسبت به سایر استانها دانست و گفت:

افزایش تست گیری و کشف بیماری از دیگر عوامل افزایش آمار در این استان بوده است.

حریرچی اضافه کرد: قبلا فقط از افراد بستری تست گرفته می شد ولی اکنون از افراد در تماس با بیماران نیز تست گرفته می گردد.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست با انتقاد از میزان پرداختی کارانه به دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: این پرداختی در مقایسه با سایر دانشگاه های علوم پزشکی ناچیز بود که انتطار می رود برای تشویق کادر درمان در شرایط شیوع کرونا مساعدت لازم صورت گیرد.

عبدالناصر میرشکاک اضافه کرد: کارانه کادر بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تا تیر 98 و پزشکان تا اردیبهشت 98 واریز شده است.

وی اظهارداشت: مبلغ هشت میلیارد ریال کارانه برای کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول درنظر گرفته شده است که این مبلغ برای پرداخت کارانه سه ماه نیز کافی نیست.

چهارهزار و 770 مورد نمونه گیری کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست با اشاره به افزایش نمونه گیری کرونا از هفتم اردیبهشت ماه گفت: موارد مثبت ابتلا به کرونا در شهرستان های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز با افزایش نمونه گیری بالا رفت.

شاپور مسعودی فر با بیان اینکه تا به امروز چهار هزارو 770 نمونه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول گرفته شده است، اضافه کرد: مبتلایان اغلب بیکار، بازنشسته و خانه دار بوده و از حیث اجتماعی خیلی فعال نبوده اند.

وی ادامه داد: 42 درصد فوتی های ناشی از کرونا دچار بیماری قلبی عروقی، 30 درصد بیمار دیابتی و 10 درصد دارای بیماری مزمن ریوی بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به انجام 2 مرحله غربالگری در حوزه این دانشگاه اظهارداشت: یک میلیون و 100 هزار نفر در مرحله نخست غربالگری شدند.

وی با بیان اینکه 100 درصد مادران باردار و افراد بالای 60 سال غربالگری شدند، اضافه کرد: 19 هزار واحد صنفی از 25 هزار صنف شهرستان دزفول بازرسی شدند که بیش از 17 هزار واحد برابر با 69 درصد، کد رهگیری دریافت و 15 هزار واحد از این تعداد موازین بهداشتی را رعایت نموده بودند.

پلمب بیش از 700 واحد صنفی در دزفول

مسعودی فر گفت: بیش از 760 واحد صنفی از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان دزفول به دادگاه معرفی و بیش از 700 واحد پلمب شدند.

وی فعالیت باغ ویلاها را از چالش های مدیران بهداشت و درمان شهرستان دزفول برشمرد و بیان نمود: گردشگرانی از تمام نقاط استان خوزستان به ویژه اهواز برای تفریح در این اماکن گردشگری به دزفول سفر می نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به وجود بیش از 2 هزار و 500 باغ ویلا در این شهرستان اضافه کرد: با توجه به ممنوعیت فعالیت باغ ویلاها، بازرسی هایی به صورت شبانه از این اماکن انجام و هر شب با 10 باغ ویلا برخورد می گردد.

بعضی رسوم باعث افزایش آمار کرونا در دزفول شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست با انتقاد از برگزاری بعضی رسوم در این شهرستان گفت: این رسوم باعث افزایش آمار کرونا در دزفول شده است.

یوسف پریدار اضافه کرد: براساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونا تالارهای پذیرایی تعطیل شده اند ولی بعضی شهروندان که اصرار بر برگزاری رسوم دارند، مراسم خود را در منزل برگزار می نمایند که این موضوع ما را دچار مشکل نموده است.

حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکشنبه شب در سفر به دزفول علاوه بر حضور در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفت و گوی زنده تلویزیونی در مرکز فرهنگی دفاع مقدس شرکت کرد و به وسیله فرودگاه دزفول راهی تهران شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 585

به "خبرنگاران افزایش 50 درصدی حقوق کادر درمان بی سابقه بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 50 درصدی حقوق کادر درمان بی سابقه بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید