خبرنگاران پایگاه هوایی ملک خالد عربستان بار دیگر هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد

به گزارش مجله خزرکوه، تهران - خبرنگاران - سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد شنبه گفت، پایگاه هوایی ملک خالد واقع در جنوب عربستان هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

خبرنگاران پایگاه هوایی ملک خالد عربستان بار دیگر هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، یحیی سریع گفت: پایگاه هوایی خالد در منطقه خمیس مشیط واقع در جنوب عربستان با 2 فروند پهپاد از نوع صماد 3 هدف حمله قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: پایگاه هوایی ملک خالد در پاسخ به ادامه حملات ائتلاف سعودی و تداوم محاصره یمن انجام گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز آدینه نیز از هدف قرار دادن مواضع مهم و حساس در پایگاه هوایی سعودی ملک خالد و همچنین فرودگاه بین المللی ابها در جنوب عربستان خبر داده بود.

این حملات در حالی صورت می گیرد که جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته 31 نوبت استان مأرب یمن را بمباران کردند.

حملات بازدارنده یمن پس از آن صورت می گیرد که مقام های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده اند که ارتش و کمیته های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه های نظامی عربستان ادامه می دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با یاری و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1070

به "خبرنگاران پایگاه هوایی ملک خالد عربستان بار دیگر هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایگاه هوایی ملک خالد عربستان بار دیگر هدف حمله پهپادی یمن نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید