دندان هایتان را مسواک بزنید و آلزایمر را به تعویق بیاندازید

به گزارش مجله خزرکوه، با رعایت بهداشت دهان نه تنها به سلامت دندان ها کمک می کنید بلکه به تازگی محققین دانشگاه برگن پیروز به کشف رابطه ای بین مسائل لثه ای و آلزایمری شده اند. محققان کشف کرده اند که بیماری لثه ای (گینوییت) نقش تعیین کننده ای در ایجاد و توسعه آلزایمر در یک فرد می تواند باشد. محقق ارشد پیاتر میدل در آزمایشگاه تحقیقاتی Broegelmanns، گروه علوم بالینی، دانشگاه برگن می گوید: ما بر اساس شواهد مبتنی بر دی ان ای کشف کرده ایم که باکتری هایی که باعث ایجاد گینوییت می شوند می توانند از دهان به مغز منتقل شوند.

دندان هایتان را مسواک بزنید و آلزایمر را به تعویق بیاندازید

این باکتری نوعی پروتئین تولید می کند که قادر به نابود کردن عصب های مغز است٬ که منجرب به از بین رفتن حافظه و در نهایت آلزایمر می شود.

برای حافظه ای بهتر مسواک بزنید

میدل اشاره می کند که این باکتری تنها باعث آلزایمر نمی شود، اما حضور این باکتری ها خطر ابتلا به بیماری را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهند و همچنین در پیشرفت سریع بیماری رخ موثراند. با این حال، خبر خوب این است که این مطالعه نشان می دهد که مواردی وجود دارد که با رعایت آن ها می توان آلزایمر را به تعویق انداخت.

دندان ها را مسواک و نخ دندان بزنید و مرتبا به دندانپزشک مراجعه کنید میدل این دو فرایند را بسیار مهم می داند مخصوصا برای کسانی که گینوییت در حال گسترش دارند و همچنین در خانواده آن ها افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشته اند.

داروهای جدید در حال توسعه هستند

محققان قبلا کشف کرده اند که باکتری هایی که باعث ایجاد گینوییت می شوند، می توانند از دهان به مغز منتقل شوند، در حالی که آنزیم های مضر آنها باعث تخریب عصب های مغز می شوند،. در حال حاضر، برای اولین بار، میدل دارای شواهد دی ان ای برای این فرآیند تخریب است. میدل و همکارانش 53 نفر با آلزایمر را بررسی کردند و توانسته اند آنزیم مخرب را در 96 درصد موارد کشف کنند. به گفته میدل این دانش به محققان امکان جدیدی برای حمله به بیماری آلزایمر می دهد.

به گفته میدل: ما پیروز به توسعه دارویی شده ایم که از آنزیم های مضر این باکتری جلوگیری می کند، و توسعه آلزایم را به عقب می اندازد. ما در حال برنامه ریزی برای آزمایش این دارو در اواخر سال جاری هستیم.

sciencedaily

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 100

به "دندان هایتان را مسواک بزنید و آلزایمر را به تعویق بیاندازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دندان هایتان را مسواک بزنید و آلزایمر را به تعویق بیاندازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید