دولت با نظام رتبه بندی قصد درآمدزایی از جیب معلمان را دارد

به گزارش مجله خزرکوه، نومعلمان و دانشجومعلمان خراسان شمالی در اعتراض به طرح رتبه بندی معلمان در بیانیه ای اعلام کردند، براساس این طرح دولت قصد درآمدزایی از جیب معلمان را دارد.

دولت با نظام رتبه بندی قصد درآمدزایی از جیب معلمان را دارد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، نومعلمان و دانشجومعلمان خراسان شمالی در اعتراض به طرح رتبه بندی معلمان در بیانیه ای اعلام کردند، در نظام رتبه بندی معلمان هدف ایجاد نظام پرداخت خاصی برای معلمان بوده و براساس این نظام رتبه بندی را دولت از جیب معلمان درآمدزایی کند.

در این بیانیه آمده است:

در نظام رتبه بندی معلمان (نه جیره بندی و افزایش هایی که تا کنون در سال های مختلف به اسم نظام رتبه بندی معلمان از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نصیب معلمان شده است) هدف ایجاد نظام پرداخت خاصی برای معلمان بوده است، نظام پرداختی جدا از کارمندان دیگر دولت، به گونه ای که معلم ها همانند اعضای محترم هیئت علمی در مرتبه ها و رتبه های مختلفی قرار میگیرند، که این رتبه ها نه براساس صرفا سابقه یا صرفا مدرک تحصیلی بلکه بر اساس توانایی های یک معلم برای آموزش و تربیت دانش آموزان سنجیده میشوند قابل دسترسی خواهند بود، اما نکته مهم و اصلی که هیچوقت به آن توجه نشده است این است که در این نظام پرداخت که خاص معلمان است باید حفظ شان و منزلت معلمان، بهبود معیشت، جبران زحمات نادیده ای که در منزل و مدرسه از تصحیح اوراق امتحانی تا تهیه درسواره های متناسب هر دانش آموز و.. انجام می گردد به وسیله بند هایی همانند اعضای محترم هیئت علمی نوشته و تصویب و قانون گردد تا حقوق معلم به 80 درصد حقوق یک هیئت علمی برسد و معلم دغدغه معیشت نداشته باشد.

در همسانسازی باید طبق تبصره 3 ماده 29 سند تحول بنیادین حقوق معلمان با بقیه کارمندان دولت با سابقه و مدرک یکسان تفاوت بیش از 20 درصد نداشته باشد.

حقوق معلمان جوان 3.5 میلیون

حقوق معلم با سابقه 15 سال 6.5 میلیون

حقوق معلم با سابقه 30 سال 8.5 میلیون

حقوق پرستار تازه استخدام شده 9 میلیون

حقوق پرستار با سابقه بیش از 20 سال 12 میلیون

حقوق هیئت علمی تازه استخدام شده 10 میلیون

حقوق هییت علمی 15 سال سابقه 15 میلیون

حقوق هیئت علمی 30 سال سابقه 25 میلیون

حقوق های هیئت علمی بدون همسانسازی ای که براشون تصویب شده بیان شده، با همسانسازی حداقل 5 و حداکثر 10 میلیون افزایش حقوق خواهند داشت.

سوال: مگر نظام پرداخت قانون مدیریت خدمات کشوری چه مسئله ای دارد که معلمان باید دنبال تصویب نظام پرداخت رتبه بندی باشند؟

مگر معلم ها همانند بقیه کارمندان دولت از تمامی بند های حقوقی بهره مند هستند که در نظام پرداخت قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد، مگر به یاد ندارید که تا قبل از سال 98 افزایش فصل دهم را به اسم رتبه بندی جیره بندی کردند و به تمام معلم ها تمام و کمال پرداخت نمیشد درحالی که بقیه کارمندان دولت کامل دریافت می کردند؟ مگر نمی بینید اکنون فوق العاده ویژه ای را که بقیه کارمندان تمام و کمال تا 50 درصد دریافت می نمایند باز هم برای معلم به اسم رتبه بندی از 0 تا 21 درصد جیره بندی نموده اند و برای بهره کشی بیشتر مقداری از آن را به معلم تمام وقت اختصاص داده اند؟ وقتی سوال می گردد پاسخ می دهند که این افزایشات و فوق العاده های دستگاه های دیگر از درآمد های حاصله است و آموزش و پرورش درآمدی ندارد!

و این افزایشات جیره بندی شده هم از فروش اموال، مدارس و ... انجام شده است!

آگاهی:

آیا وزارت بهداشت محترم بیمارستان می فروشند؟

آیا پلیس محترم بازداشتگاه می فروشند؟

آیا وزارت علوم محترم دانشگاه می فروشند؟

آیا سپاه و ارتش محترم پادگان می فروشند؟

و..

آموزش رایگان از جیب معلمان!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1206

به "دولت با نظام رتبه بندی قصد درآمدزایی از جیب معلمان را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت با نظام رتبه بندی قصد درآمدزایی از جیب معلمان را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید