هدایت های لازم برای تدوین یک پروژه گردشگری منتشر شد

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران، ارائه رویکرد متعادل در خصوص نظریه و عمل یکی از ترکیبات اصلی این کتاب است. بنابراین دانش و مهارت لازم برای انجام پژوهش و توجیه رویکرد نسبت به آن را خوانندگان این کتاب کسب خواهند کرد.

هدایت های لازم برای تدوین یک پروژه گردشگری منتشر شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین نرخ تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

همچنین به منظور تاکید بر مهارت هایی که پژوهشگران تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی در انجام پژوهش کلاسی، مشاوره ای یا سرانجام نامه به آن نیاز خواهند داشت، با استفاده از مثال های واقعی، سبک و روش شفافی را برای ارائه و شرح مفاهیم و ایده های محققان حوزه گردشگری و هتلداری مورد توجه قرار داده است.

این کتاب هدایت های لازم برای تدوین یک پروژه گردشگری و هتلداری را ارائه می دهد.

همچنین سعی شده که ساختار کتاب به گونه ای باشد که خوانندگان در درک و اصول اولیه ای روش تفکر، توجیه آن روش تفکر و درک اینکه ابزارهای همسان معتبر دیگری برای موضوع تحقیق نیز وجود دارد، یاری کند.

در فصل اول به این موضوع می پردازد که چرا فردی دانشگاهی، پژوهش انجام می دهد. پژوهش چه اهمیتی دارد که در طول تحصیلات تکمیلی به این کار می پردازند. این کتاب یاری می نماید تا روش های استدلال برای انجام تحقیق خاص، توسعه پیدا کند و سؤالات تحقیق که در طول سفر تحقیقی، راهنمای خوانندگان خواهد بود را تدوین کند.

هدف فصل 2 و 3 ارائه مهارت لازم هنگام مطالعه علمی و راهبردی برای انجام ادبیات نظری به گونه ای است که در تدوین بنیان نظری قوی برای پروژه تحقیقی مفید باشد.

در فصل چهارم با ارائه راهبردها، روینمودها و فلسفه های مختلفی که در هنگام انجام تحقیق، انتخاب خواهد شد، بخش های مفهومی تر تحقیق را معرفی می نماید.

در فصل پنجم تا هفتم هدایت هایی را ارائه می نماید در خصوص اینکه از چه کسانی اطلاعات را جمع آوری کنیم. چگونه اطلاعات را کسب و یک تحقیق آماده گردد که استاد راهنما یا کمیته تحقیق، دانشگاه را متقاعد سازد که یک محقق قادر به انجام تحقیق آکادمیک قوی است.

در فصل هشتم رفتن به محل تحقیق، آغاز انجام آن و کار میدانی مورد توجه قرار می گیرد. هدف این فصل، تجهیز به راهبردهایی برای برخورد با دنیای واقعی و سختی ها است.

در فصل نهم و دهم با معرفی روینمودها و تکنیک های مختلف، مهارت های اولیه لازم برای تحلیل داده را ارائه می دهد.

در فصل یازدهم نیز در خصوص نوشتن پروژه تحقیقی و همچنین تبدیل نتایج پژوهش به یک مقاله علمی پیروز قابل چاپ پیشنهادهایی را ارائه می نماید.

کتاب روش تحقیق در گردشگری و هتلداری توسط لونت آلتینی و الکساندروس پاراسکواس نوشته شده و صادق صالحی، پگاه ایزدی، سالار کهزادی و زهرا پازوکی نژاد آن را ترجمه نموده اند. این کتاب توسط انتشارات مهکامه در دی ماه سال جاری به چاپ رسیده و به قیمت 15 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 253

به "هدایت های لازم برای تدوین یک پروژه گردشگری منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدایت های لازم برای تدوین یک پروژه گردشگری منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید