رمان دیگری از یوکیو میشیما منتشر شد

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران ، دریانوردی که از چشم دریا افتاد مثل نویسنده اش ترکیب عجیبی است از جنبه های گوناگونی نظیر عشق، شاعرانگی، مرگ و خشونت. همراه با تحلیل ها و توصیف های زیبایی که خواننده را مسحور می نماید.

رمان دیگری از یوکیو میشیما منتشر شد

رمان به زندگی زن جوان و پسر نوجوانش می پردازد که در شهری بندری صاحب مغازه ای هستند و از فروش اجناس گران قیمت روزگار می گذرانند. زن با دریانوردی آشنا می گردد و عشقی بین این دو درمی گیرد، اما پسر نوجوان او به نام نوبورو راستا داستان را هول آور، مجذوب نماینده و متفاوت می نماید.

یوکیو میشیما فقط چهل و پنج سال زندگی کرد، اما یکی از بزرگ ترین نویسندگان قرن بیستم ژاپن محسوب می گردد. او در عمر کوتاهش به عنوان شاعر، نویسنده، نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان فعالیت کرد و در تمام این عرصه ها درخشید. در عرصه داستان نویسی، میشیما را بابت تحلیل های روان شناختی ماهرانه، با داستایوسکی و استاندال مقایسه می نمایند.

به جز این ها شیوه مرگ خاص میشیما نیز باعث شد در طول نیم قرن گذشته، بیش تر مورد توجه باشد. او سال 1967 در 42 سالگی به نیروی زمینی ژاپن پیوست و سه سال بعد، همراه با چهار نفر دیگر از اعضای گروهی که خودش راه اندازی نموده بود، اقدام به کودتا کرد. اما این کودتا بازنده شد و میشیما به رسم ژاپنی ها هاراکیری کرد.

رمان دریانوردی که از چشم دریا افتاد را نشر سنگ با ترجمه مریم رضایی در 168 صفحه به قیمت 45 هزار تومان منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1444

به "رمان دیگری از یوکیو میشیما منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمان دیگری از یوکیو میشیما منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید