روسیه: غارت نفت و تحریم دمشق توسط آمریکا مانع بازسازی سوریه است

به گزارش مجله خزرکوه، وزیر دفاع روسیه با اشاره به عدم اجرای وعده واشنگتن درباره بازسازی شهر رقه، گفت: اقدام آمریکا در غارت ثروت نفتی سوریه و اعمال تحریم ها علیه این کشور، مانع جدی در بازسازی و بازگشت مردم سوریه به زندگی عادی است.

روسیه: غارت نفت و تحریم دمشق توسط آمریکا مانع بازسازی سوریه است

جهت دریافت خدمات زمان بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه در خاتمه نشست وزرای امور خارجه و دفاع روسیه-ایتالیا در ترکیب 2+2 در رم گفت که تحریم های اعمال شده علیه سوریه و سرقت ثروت نفتی این کشور توسط ایالات متحده، مانعی جدی برای بازسازی سوریه و بازگشت کامل مردم این کشور به زندگی صلح آمیز شده است.

شایگو در کنفرانس مطبوعاتی در رم گفت: از یک طرف میادین نفتی که فراوری کننده نفت هستند تحت کنترل آمریکایی ها قرار گرفته اند . آنچه در این مناطق رخ می دهد، غارت آشکارا ثروت نفتی متعلق به مردم سوریه است. و از طرف دیگر دولت آمریکا واردات نفت به سوریه را هم ممنوع اعلام نموده است. بخش گسترده ای از خاک سوریه به گرما ، آب گرم و برق احتیاج مبرم دارد. همه این امکانات باید از سوخت های هیدروکربنی مهیا شوند که ارسالشان به سوریه ممنوع است.

وزارت دفاع روسیه، پیش از این، اعلام نموده بود که ایالات متحده نفت سوریه را به کشورهای دیگر قاچاق می نماید و کاروان های قاچاق نفت توسط شرکت های نظامی خصوصی و نیروهای ویژه آمریکایی محافظت می شوند.

این در حالی است که طبق ادعای جیمز جفری ، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه ، حضور آنها در منطقه قانونی است و واشنگتن می خواهد اطمینان حاصل کند که تأسیسات نفتی در شمال شرقی سوریه به دست تروریست ها نمی افتد. در خاتمه نوامبر 2019 ، جفری گفته بود که طبق قانون اساسی سوریه ، نفت این کشور متعلق به مردم آن است.

وزیر دفاع روسیه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین یادآور شد که آمریکا به وعده های خود برای بازگرداندن شهر رقه به شرایط عادی، که به دلیل بمباران هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی با خاک یکسان شده، عمل ننموده است.

شایگو گفت: همه بمباران ها و تخریب کامل شهر رقه در نتیجه آنها را به یاد می آورند. در آن موقع آمریکایی ها گفتند که رقه را بازسازی خواهند کرد و بودجه ای برای این منظور اختصاص یافته است. امروزه حتی پاکسازی شهر از مین هم شروع نشده است. این شهر دو سال است که منتظر ارزیابی ماموریت مین زدایی است.

به گفته وزیر دفاع روسیه، هر ماه بیش از 50 نفر از مردم غیرنظامی ساکن رقه در اثر انفجار مین های کار گذاشته شده توسط تروریست های داعشی در این شهر جان خود را از دست می دهند.

دولت سوریه در حال حاضر کنترل بیش از 90 درصد از خاک این کشور را در دست دارد

سرگئی شایگو همچنین در پاسخ به سؤالی درباره شرایط کلی در سوریه در شرایط فعلی گفت: پنج سال پیش در سوریه ، مناطق آزاد شده از دست تروریست ها و تحت کنترل دولت قانونی این کشور تنها 18 درصد از کل خاک کشور بود، ولی امروزه بیش از 90 درصد از خاک سوریه تحت کنترل نیروهای دولتی قرار گرفته است. و آزاد سازی سایر مناطق از کانون های کوچک تروریستی باقی مانده در سوریه کاملاً با اطمینان ادامه داشته و ارتش سوریه با موفقیت در حال نابودی تروریست هاست.

وزیر دفاع روسیه تاکید نمود که در حال حاضر کل جامعه جهانی باید به روی بازسازی سوریه و یاری به بازگرداندن زندگی صلح آمیز برای مردم این کشور متمرکز گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 256

به "روسیه: غارت نفت و تحریم دمشق توسط آمریکا مانع بازسازی سوریه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: غارت نفت و تحریم دمشق توسط آمریکا مانع بازسازی سوریه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید