سه گانه نجفی حمیدرضا و تبعه چینی

به گزارش مجله خزرکوه، قتل و بعضی جرایم مثل سوءاستفاده از دختران سال هاست در صفحه های حوادث روزنامه ها جا خوش نموده و گاهی بعضی از آنها به علت نحوه ارتکاب جرم، شخصیت مرتکب یا قربانی جنجالی می شوند؛ جنجالی که تا چند روز فضای رسانه ای جامعه را با خود همراه می نماید و ناگهان فراموش می گردد.

سه گانه نجفی حمیدرضا و تبعه چینی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، محمدعلی نجفی (شهردار اسبق تهران)، حمیدرضا صفت (خواننده رپ) و تبعه چینی سه متهمی هستند که پرونده شان در رسانه ها جنجال به پا کردند.

برای آنالیز آخرین شرایط این سه متهم سراغ وکلای آنها رفته و آخرین شرایط پرونده شان را مرور نموده ایم.

شهردار در انتظار آزادی مشروط

ظهر هفتم خرداد 98، نام محمدعلی نجفی، سیاستمدار حرفه ای و شهردار پیشین تهران با ماجرای قتل همسر دومش در فضای مجازی جنجالی شد.

محمدعلی و میترا که چند ماه قبل با خبر ازدواج خود و عکس هایشان جنجالی شده بودند این بار در نقش قاتل و مقتول خبرساز شدند.

نجفی در حمام خانه با شلیک گلوله همسرش را کشت و با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد اما توانست رضایت اولیای دم را کسب کند و پس از رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شش سال ونیم حبس محکوم شد.

حمیدرضا گودرزی، وکیل نجفی دیروز درباره آخرین شرایط موکلش به جام جم گفت: موکلم ابتدای سال جاری به مرخصی نوروزی آمد که یک روز بعد تب و لرز کرد و تست کرونا داد و نتیجه آن مثبت شد. در تعطیلات در قرنطینه بود که 18 فروردین بعد از بهبود حالش و منفی شدن نتیجه آزمایش به زندان بازگشت. بر اساس رای دادگاه، نجفی به شش سال ونیم حبس محکوم شد که با اجرای قانون کاهش حبس مقدار حبس در شعبه دهم دادگاه کیفری به پنج سال کاهش پیدا کرد. بر اساس قانون، اگر محکومی یک سوم زمان محکومیت خود را سپری کند، می تواند تقاضای آزادی مشروط داشته باشد. موکلم تا به حال 24ماه حبس تحمل نموده که از یک سوم بیشتر است. ما درخواست آزادی مشروط را مطرح نموده ایم که زندان با آن موافقت نموده و در انتظار نظر دادستان هستیم. در صورت موافقت دادستان، پرونده برای تصمیم گیری به شعبه صادرنماینده حکم می رود.

وی اضافه کرد: موکلم در زندان اوین در حال سپری کردن دوره حبس است. او به بیماری قلبی، دیابت و سرطان پروستات مبتلاست. امیدواریم زودتر با درخواست آزادی مشروط موکلم موافقت گردد تا بیرون از زندان به درمانش ادامه دهد.

خواننده رپ در انتظار محاکمه

حمید صفت با سبک خاص آهنگ هایش به خواننده محبوب بعضی جوانان تبدیل شده بود که دستگیری او در آخرین روزهای مرداد سال 96 این خواننده را به چهره ای جنجالی تبدیل کرد.

او متهم به قتل همسر مادرش شده بود. اسفند سال گذشته، حمیدرضا در دادگاه کیفری محاکمه و در آخرین جلسه دادگاه بازداشت شد.

قضات دادگاه پس از آنالیز پرونده اش او را به قصاص محکوم کردند که با اعتراض او و وکلایش به این حکم، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد.

دکتر ایوب میلکی، یکی از وکلای حمید صفت در مورد آخرین شرایط موکلش به خبرنگار جام جم گفت: پس از صدور حکم قصاص برای موکل در مرحله بدوی، با پذیرش وکالت حمیدرضا در مرحله فرجام خواهی و در تعامل و همفکری کامل با همکارم حسین شاهرخی، به اتفاق از حکم صادره فرجام خواهی کردیم که قضات دیوان عالی کشور با آنالیز حکم و پذیرش اعتراض و دفاعیات مطرح شده، آن را نقض نموده و برای رسیدگی دوباره به شعبه هم عرض ارسال کردند. پرونده به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شده و قرار است اوایل مردادماه جلسه رسیدگی برگزار گردد.

وی درباره شرایط موکلش هم گفت: حمید درحال حاضر تحت قرار تامین بوده و در زندان شرایط روحی مناسبی دارد.

این وکیل دادگستری در سرانجام در مورد نقش مادر حمید در پرونده گفت: بر اساس رای قطعی صادره، مادر حمید تبرئه شده و پرونده دراین باره مختومه شده است.

تبعه چینی در زندان

انتشار عکس هایش در کنار دختران ایرانی، او را به چهره ای جنجالی در فضای مجازی تبدیل کرد. خیلی زود تعیین شد تبعه چین است و در ایران حضور دارد.

با افزایش واکنش ها به این ماجرا و بر اساس گفته دادستان کاشان، با شکایت شاکی خصوصی، برای متهم در دادسرای ارشاد تهران پرونده ای تشکیل شد و او تحت تعقیب نهاده شد و در عوارضی کاشان دستگیر شد.

مهدی عزیززاده، وکیل تبعه چینی در گفت وگو با جام جم درباره آخرین شرایط موکلانش در این پرونده اظهار کرد: پرونده در شعبه بازپرسی است و موکلانم با قرار قانونی به زندان منتقل شده و در زندان هستند. رسیدگی به پرونده موکلانم طبق قانون آیین دادرسی کیفری در جریان است و به علت این که پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است نمی توانم درباره آن اطلاع رسانی بیشتری کنم. درحالی که در این پرونده فقط از تبعه چینی نام برده شده، وکیل او اشاره به موکلان دارد و تعیین نیست دیگر متهم پرونده کیست و چه نقشی در ماجرا داشته است.

این وکیل دادگستری با اشاره به این که هنوز کیفرخواست متهمان صادر نشده، از رسانه ها گلایه کرد و گفت: بر اساس قانون متهم حقوقی دارد و با توجه به این که پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است رسانه ها نباید عکس او را بدون پوشش منتشر نمایند و اگر این رویه ادامه داشته باشد، حق پیگیری قضایی برای موکلم وجود دارد.

محمد غمخوار - دبیر گروه حوادث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1250

به "سه گانه نجفی حمیدرضا و تبعه چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه گانه نجفی حمیدرضا و تبعه چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید