ضرورت افزایش سهم مترو از حمل و نقل عمومی

به گزارش مجله خزرکوه، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار تهران گفت: از 75 درصد تردد حمل و نقل عمومی سهم مترو باید 30 درصد باشد که در حال حاضر این سهم 10 درصد است و سهم اتوبوسرانی هم به 23 درصد می رسد.

ضرورت افزایش سهم مترو از حمل و نقل عمومی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علیرضا زاکانی امروز در حاشیه افتتاح ایستگاه مترو شهید رضایی و بازدید از محوطه کارگاهی ایستگاه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در خط 6 مترو در جمع خبرنگاران؛ با تشکر از همه افرادی که طی سال های گذشته در جهت عملیاتی شدن خطوط هفتگانه مترو در تهران زحمت کشیدند، افزود: هدف ما این است که در اینده نزدیک خطوط 6 و 7 تکمیل گردد و امیدواریم هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح گردد.

اقای زاکانی توضیح داد: با مدل های نو توسعه مترو در خط 10 باید با تقسیم و قطعه بندی راستا، ساخت مترو را سرعت دهیم چرا که تمرکز مدیریت شهری هم بر تکمیل خط 6 و 7 و سرمایه گذاری برای سایر خطوط (8، 9، 10 و 11) است.

شهردار تهران با تاکید بر لزوم استفاده از ابزار های نو برای تامین اقتصادی مترو، گفت: شهرداری تهران باید بتواند به وسیله مشارکت و امکاناتی که از آن برخوردار است، تامین اقتصادی کند، اما به علت عقب افتادگی ها و انجام ندادن تعهداتش به بانک شهر و رفاه، نتوانسته است از امکانات و سهم خود برای توسعه حمل و نقل عمومی به صورت مناسب استفاده کند.

وی با اشاره به مسائل اقتصادی پیش روی توسعه مترو، افزود: شهرداری باید به تعهدات خود عمل کند تا بتواند از تسهیلات قبلی این دو بانک استفاده و این عقب افتادگی را جبران و بعلاوه برای موقعیت نو از تسهیلات استفاده کند.

آقای زاکانی با اشاره به همکاری دولت نو با شهرداری افزود: دولت از سال های گذشته به تعهد پرداخت سهم 50 درصدی خود در توسعه مترو و 33 درصدی بلیت عمل نکرده است، اما دولت نو بر انجام این تعهدات اهتمام دارد و این اهتمام در جلسه وزیر کشور درباره قطار ملی مشهود بود و امیدواریم با یاری دولت به توسعه خطوط مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی سرعت دهیم.

وی ادامه داد: به وسیله مجلس هم باید تسهیلاتی برای بودجه 1401 و احکامی در برنامه هفتم توسعه کشور برای توسعه حمل و نقل عمومی در نظر گرفته گردد تا سرعت خدمتگزاری را افزایش دهیم و کاستی ها را جبران کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1386

به "ضرورت افزایش سهم مترو از حمل و نقل عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت افزایش سهم مترو از حمل و نقل عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید