محصولاتی که استفاده از آن ها در خانه می تواند ناراحتی پوستی ایجاد کند

به گزارش مجله خزرکوه، متخصصان پوست می گویند گذراندن بیشتر اوقات در درون خانه به علت قرنطینه، به علت کاهش قرار گرفتن ما انسان ها در معرض آلودگی هوا، به نفع پوستمان تمام شده است.

محصولاتی که استفاده از آن ها در خانه می تواند ناراحتی پوستی ایجاد کند

به گزارش ، برای آنکه بدانیم بیشتر باید مراقب کدام یک از وسایل و اشیای خانه درهنگام استفاده باشیم، از متخصصان پوست که گفته اند هر چیزی، از ملحفه رختخواب گرفته تا دستگاه تهویه هوا، ممکن است بر اثر زیان بخش داشته باشند، نظر خواستیم.

دکتر مایکل فاربر از گروه متخصصان پوست شویگر در نیویورک در این مورد گفت: بسیاری از کاربرد ها و استفاده های روزانه در خانه، به ویژه در خصوص افراد مبتلا به اگزما یا دارای پوست حساس، می تواند پوست را آزار دهد.

همچنان که بسیاری از ما بیش از هر زمانی در گذشته وقتمان را در خانه سپری می کنیم، موارد زیر در خانه شامل چیز هایی است که باید مراقبشان باشیم.

به گفته دکتر جاشوا زیکنر، متخصص پوست و مدیر مرکز مطالعاتی مواد آرایشی و بالینی در خصوص پوست در بیمارستان مانت سینایی نیویورک، مایع لباس شویی در خانه ها، محصولی است که عامل بسیاری از جوش ها، ناراحتی های پوستی و حساسیت هاست.

خوشبختانه راه هایی برای کسب اطمینان از پیشگیری از تاثیر منفی مایع لباس شویی بر پوست وجود دارد.

دکتر زیکنر گفت: باید دستورالعمل روی بسته بندی را رعایت کنید. ریختن بیش از حد مایع شست وشو درون ماشین لباس شویی می تواند منجر به ناراحتی پوستی گردد. استفاده بیش از حد شوینده، خطر گیرافتادن مولکول های شوینده در میان تاروپود پارچه ها را افزایش می دهد و در صورت تماس با پوست، می تواند منجر به جوش پوستی گردد.

خطر دیگر مایعات شست وشوی لباس، ناشی از اسانس ها و رنگ هاست، که به نظر دکتر زیکنر عامل بیشتر آلرژی های پوستی هستند.

برای به حداقل رساندن خطر یک واکنش شدید، او استفاده از شوینده های بدون رنگ و اسانس را پیشنهاد می نماید.

دکتر فاربر هم بر خطر مرتبط با شوینده ها تاکید نمود و گفت که بهتر است دنبال محصولاتی باشیم که ضدحساسیت هستند و رنگ و اسانس ندارند.

این توصیه بعلاوه شامل محصولات دیگر خانگی هم می گردد که به گفته دکتر فاربر می توانند پ هاش قلیایی داشته باشند که برای لایه بیرونی پوست خطرناک است.

علاوه بر ملاحظه ترکیب محصولاتی که برای نظافت خریداری می کنید، دکتر فاربر در عین حال پیشنهاد می نماید که برای محدود کردن تماس با حساسیت زا های احتمالی، دستکش دستتان کنید.

اگر دچار ناراحتی پوستی شده اید، ارزشش را دارد که در خصوص قالب صابون یا مایع شست وشوی بدن در حمام تان، به اسم محصولاتی که ممکن است عامل آن ناراحتی باشند، فکر کنید.

به گفته دکتر فاربر، یکی از ترکیباتی که می تواند در این میان مقصر باشد، سولفات است؛ ترکیب پاک نماینده ای که در شامپو و صابون ایجاد کف می نماید و منجر به ناراحتی های پوستی می گردد. عطر ها و اسانس ها هم از عوامل احتمالی دیگر در ناراحتی های پوستی به تعداد می فرایند.

دکتر فاربر گفت: فرمول ترکیبی صابون ها اغلب حاوی سولفات ها و عطرهاست، و سوفت می تواند پوست را از بین ببرد و موجب خشکی گردد. عطر ها هم موجب واکنش های آلرژی در افراد می شوند. برای شست وشو، از شوینده های غیرصابونی و بدون سولفات یا اضافه کردنی بهره ببرید.

او شرکت هایی مانند ونی کریم را پیشنهاد می نماید که سازنده ترکیبات ملایم بدون عطر و نگهدارنده ای است که پوست را اذیت می نمایند.

کارشناسان نگهداری از مو، اغلب ملحفه های ابریشمی را پیشنهاد می نمایند، اما معلوم شده که این ملحفه ها می توانند برای پوست هم خوب باشند.

به گفته دکتر زیکنر، ملحفه هایی که هر شب رویشان می خوابیم، به ویژه اگر از مواد غیرطبیعی ساخته شده باشند که با پوست نامهربان ترند و می توانند منجر به ناراحتی پوستی، کاهش آب و التهاب منجر شوند، قابلیت بالقوه ای برای ایجاد واکنش و ناراحتی در پوست دارند.

یک مشکل پوستی بالقوه دیگر که با ملحفه مرتبط است، جذب خاک و چربی است که به گفته دکتر فاربر، می تواند ناراحتی پوستی را افزایش دهد.

او با اشاره به این که ملحفه به تنهایی نمی تواند عامل آکنه پوست باشد، گفت: ملحفه می تواند باعث گردد که آکنه های پوستی در افرادی که مستعد آن هستند، افزایش یابد.

برای به حداقل رساندن خطرها، دکتر فاربر ملحفه های ابریشمی را پیشنهاد می نماید که با پوست های حساس و مستعد آکنه، ملایم ترند. زیرا ابریشم به مقدار دیگر پارچه ها، جاذب چربی و آلودگی نیست.

دکتر زیکنر هم موافق است و خوابیدن بر ملحفه های از جنس مواد طبیعی مانند پنبه، ابریشم و یا فلانل را پیشنهاد می نماید.

دکتر فاربر گفت: شستن ملحفه بالش ها هر چند روز یک بار با مایع شست وشوی ضدحساسیت، سنجیده است.

یکی از گرم ترین ماه های سال پیش روست و پرهیز از دستگاه سرمایش و تهویه هوا، احتمالا ناممکن است.

متاسفانه، این اکر به معنای احتمال افزایش ناراحتی های پوستی است، و چنان که دکتر زینکر هم تایید می نماید، سیستم تهویه هوای شما می تواند تاثیر منفی بر پوستتان داشته باشد.

او گفت: هوای خشک می تواند موجب خشکی پوست و اختلال در لایه خارجی پوست گردد.

دکتر زینکر پیشنهاد می نماید که برای مقابله با کاهش رطوبت در خانه به دلیل استفاده مداوم از کولر، استفاده از دستگاه بخور در خانه و روشن کردن آن در هنگامی که می خوابید را به ویژه اگر ماهیت پوست شما خشک است، پیشنهاد می نماید.

او گفت: افزایش رطوبت در واقع می تواند یاری کند که موقعی که در خواب هستید، به لایه پوست شما آبرسانی گردد. او اضافه کرد که دستگاه بخور خنک بهتر از دستگاه بخارساز داغ است، زیرا به گفته او همان اثر را دارد و استفاده از آن ایمن تر است.

علاوه بر دستگاه بخارساز، دکتر فاربر بعلاوه پیشنهاد می نماید که ترموستات را، چه گرم و چه سرد، روی درجه آخر تنظیم نکنید.

در مجموع، اگر متوجه شدید که پوستتان دچار ناراحتی شده است، باید محصولات بهداشتی و شوینده خانگی خود را مورد بازبینی قرار دهید و با یک متخصص پوست مشورت کنید.

منبع: ایندیپندنت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1318

به "محصولاتی که استفاده از آن ها در خانه می تواند ناراحتی پوستی ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولاتی که استفاده از آن ها در خانه می تواند ناراحتی پوستی ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید