نمایشگاه آنلاین کتاب فرانکفورت تا تابستان سال آینده ادامه دارد

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، به گفته یورگن بوس رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت ناشرانی از 40 کشور دنیا برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کرده بودند و نمایشگاه برگزار خواهد شد. البته قرار است این نمایشگاه به صورت دیجیتالی هم برگزار شود.

نمایشگاه آنلاین کتاب فرانکفورت تا تابستان سال آینده ادامه دارد

نمایشگاه طبق روال معمول گذشته در تاریخ 14 اکتبر به مدت چهار روز برگزار خواهد شد اما زیرساخت دیجیتال به آن گروه از ناشران که امکان حضور در نمایشگاه را ندارند اجازه می دهد به صورت دیجیتالی با نمایشگاه امسال همراه باشند.

یورگن بوس در بیانیه ای ویدیویی که از سایت نمایشگاه منتشر شد، گفت که حدود 800 ناشر از 40 کشور جهان آمادگی خود را برای شرکت در این نمایشگاه گفتند بوس گفت: البته ناشران آلمانی و اروپایی می توانند به فرانکفورت سفر کنند.

به گفته بوس در سال گذشته 7450 ناشر از 109 کشور جهان در نمایشگاه کتاب فرانکفورت شرکت کرده بودند ولی امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا تعداد معدودی از ناشران کشورهای مختلف برای شرکت در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده بودند. حالا نسخه فیزیکی به صورت کاملاً محدود و تنها با حضور ناشران آلمانی و اروپایی برگزار خواهد شد.

بوس در پیام ویدیویی خود گفته است که ناشران کشورهای جهان به خاطر محدودیت های پروازی قادر به حضور در فرانکفورت نیستند و امسال نسخه فیزیکی به شکل محدود برگزار می شود. البته با توجه به کمک یک میلیارد یورویی دولت آلمان به بخش فرهنگ و صنعت کتاب آلمان، نسخه دیجیتال نمایشگاه فرانکفورت با کیفیت زیادی در اول اکتبر برگزار خواهد شد و تا تابستان سال 2021 ادامه خواهد داشت.

رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: فکر می کنم امسال بتوانیم بزرگترین پورتال تجارت آنلاین کتاب را در جهان راه اندازی کنیم. امیدواری نسخه دیجیتال نمایشگاه فرصتی خوب برای هماهنگی و همکاری ناشران سراسر جهان فراهم کند. چند میلیون یورو برای بالا بردن امکانات این پورتال هزینه شده است و قرار است جایگزین فعلی نمایشگاه فیزیکی در حد وسیع باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 760

به "نمایشگاه آنلاین کتاب فرانکفورت تا تابستان سال آینده ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه آنلاین کتاب فرانکفورت تا تابستان سال آینده ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید