نماینده مجلس: نقش وزارت صمت در کاهش تلفات چیست؟

به گزارش مجله خزرکوه، نماینده دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار موجود، در سال 17 هزار کشته و 317 هزار مصدوم در تصادفات داریم؛ در این شرایط این سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح است که نقش مثبت وزارت صمت در کاهش تلفات چیست؟

نماینده مجلس: نقش وزارت صمت در کاهش تلفات چیست؟

به گزارش ایسنا، حسین گودرزی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس در سوال از وزیر صمت مبنی بر اینکه برابر گزارش رئیس پلیس راهور کشور در تصادف زنجیره ای اخیر شهرستان بهبهان، ایربگ هیچ کدام از 59 خوردو تصادفی باز نشده است، در این رابطه چه برخوردی با خودروسازان انجام گرفته است؟ آیا اراده ای برای برخورد با سازندگان ارابه های مرگ در وزارت صنعت وجود دارد؟ آیا استاندارد ها در ساخت ایربگ رعایت شده است؟ گفت: طبیعی است مسائل در حوزه خودرو مربوط به دوران وزارت فاطمی امین نیست و دراز مدت است. عوامل مختلفی از جمله راه، عامل انسانی، محیط و کیفیت خودرو در زمینه مسائل در حوزه خودرو دخیل هستند و ما بر موضوع کیفیت خودرو در حوره وزارت صمت تمرکز داریم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در 10 سال اخیر نسبت تصادفات تقریباً تفاوت معناداری ندارد و نه تنها تعداد متوفیان تصادفات کم نشده بلکه در سال 1400، این آمار 9 درصد افزایش یافته است. بر اساس آمار موجود در سال 17 هزار کشته و 317 هزار مصدوم در تصادفات داریم. این سوال از وزیر صمت مطرح است که نقش مثبت وزارت صمت در کاهش تلفات چیست؟

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس با مقایسه اندازه تلفات ایران در زمینه تصادفات جاده ای با سایر کشور ها گفت: تعداد تلفات ما 2 برابر قاره اروپا، 5 برابر آلمان، 5 برابر ژاپن و 10 برابر نروژ است که قابل توجیه نیست. بعلاوه بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی در ایران 7 درصد فراوری ناخالص ملی معادل با 26 میلیارد ریال یعنی حدود 65 درصد عایدی های نفتی هزینه تلفات جاده ای است که این اندازه بیش از 2 برابر میانگین جهانی است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1401 بروزرسانی: 14 بهمن 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1751

به "نماینده مجلس: نقش وزارت صمت در کاهش تلفات چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: نقش وزارت صمت در کاهش تلفات چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید