همه چیز درباره فیلم جان ویک 4: بازگشت مرد انتقام جو

به گزارش مجله خزرکوه، وقتی نخستین فیلم جان ویک در سال 2014 از راه رسید، خیلی سریع به استاندارد جدیدی در دنیای سینمای اکشن تبدیل شد. این فیلم، عنوانی هیجان انگیز و اکشن بود که درگیری های خاص و بی نظیری را برای تماشاگرش تدارک دیده بود. بنابراین جان ویک به فیلم سینمایی خارق العاده ای تبدیل شد که هواداران سینمای اکشن را تحت تاثیر قرار داد و توانست شرایط را برای تبدیل شدن به یک فرانچایز سینمایی فراهم کند. فیلم های جان ویک: قسمت دوم و جان ویک: قسمت سوم هم به ترتیب در سال های 2017 و 2019 از راه رسیدند و ثابت کردند این مجموعه فیلم می تواند خالص ترین فیلم های اکشن قرن بیست و یکم را به تماشاگران حرفه ای سینما معرفی کند.

همه چیز درباره فیلم جان ویک 4: بازگشت مرد انتقام جو

موفقیت سه فیلم ابتدایی مجموعه جان ویک حالا عوامل این مجموعه را به ساخت قسمت چهارم هم امیدوار کرده و حتی ساخت قسمت پنجم آن هم تایید شده است. اما هواداران سینما در حال حاضر نگران شرایط فیلم چهارم هستند. فیلمی که قرار بود به زودی به سالن های سینما راه پیدا کند اما با شیوع جهانی ویروس کرونا، شرایط آن هم تغییر پیدا کرد. با این حال هنوز هم اطلاعات قابل توجهی درباره فیلم جان ویک 4 وجود دارد. در ادامه می توانید همه آن چه درباره فیلم جان ویک 4 تایید شده را بررسی کنید.

تاریخ اکران جان ویک 4: چه زمانی اکران می شود؟

کیانو ریوز که وظیفه هنرنمایی در نقش جان ویک در فیلم های این مجموعه را برعهده دارد، قرار بود در دو فیلم ماتریکس 4 و جان ویک 4 هنرنمایی کند. حتی تا پیش از شیوع ویروس کرونا، همه چیز فراهم شده بود تا این دو فیلم در یک تاریخ اکران شوند و هواداران سینما در یکی از جدی ترین و هیجان انگیزترین چالش های سینمایی شان قرار بگیرند. اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت. در شرایطی که تنها چهار هفته تا پایان فیلمبرداری فیلم ماتریکس 4 فرصت نیاز بود، همه گیری ویروس کرونا فرایند فیلمبرداری فیلم را تحت تاثیر قرار داد و با تعطیل شدن همه امور، عملا شرایط برای فیلمبرداری فیلم جان ویک 4 هم غیرممکن شد.

بنابراین با تغییر تاریخ اکران فیلم ماتریکس 4 تاریخ اکران فیلم جان ویک 4 هم تغییر کرد. در ابتدا قرار بود هر دو فیلم در تاریخ 21 می 2021 (31 اردیبهشت 1400) اکران شوند. با شیوع ویروس کرونا، تاریخ 12 فروردین 1401 (1 آوریل 2022) به عنوان تاریخ نو اکران فیلم ماتریکس 4 انتخاب شد. اما استودیوی برادران وارنر به این نتیجه رسید که این تعویق طولانی چندان به سود فیلم نیست. بنابراین فیلم ماتریکس 4 حالا قرار است در تاریخ 1 دی 1400 (22 دسامبر 2021) اکران شود. تاریخ نو امران فیلم جان ویک 4 هم مشخص شده و این فیلم در تاریخ 6 خرداد 1401 (27 مه 2022) به سالن های سینما راه پیدا می کند. بنابراین فاصله همیشه کمتر از سه ساله ای که میان اکران فیلم های مجموعه جان ویک بود، برای فیلم چهارم بیشتر می شود.

در این زمینه بخوانید:

پردرآمدترین بازیگران سال 2020؛ از صدرنشینی دواین جانسون تا حضور جکی چان

جوکر 2 ساخته می شود؟

بهترین فیلم های تاریخ سینمای کره جنوبی که باید تماشا کنید

داستان فیلم جان ویک 4: بازگشت به اوج

باتوجه به پایانی که در فیلم جان ویک: قسمت سوم رقم خورد، باید منتظر بازگشت انقلابی و خونین جان ویک در قسمت چهارم را نظاره گر باشید. جایی که جان ویک (با هنرنمایی کیانو ریوز) دوباره خون به پا می کند و با اسلحه ها و فنون رزمی خیره کننده اش به دشمنان بی پایانش هجوم می برد. به احتمال بسیار زیاد، در فیلم جان ویک 4 همکاری جان ویک با رییس باوری (با هنرنمایی لارنس فیشبرن) همکاری می کند تا یورش جانانه ای به اعضای انجمن میز بلند و نیروهای هتل کانتیننتال داشته باشند.

با این حال شرایط فیلم نامه فیلم جان ویک 4 چندان امیدوارکننده نیست و به نظر می رسد عوامل پروژه با گره های متعددی برای روایت داستان خود روبرو هستند. چاد استاهلسکی، کارگردان مجموعه جان ویک، درباره فیلم نامه فیلم چهارم می گوید:

ما نمی خواهیم آن چه خلق کرده ایم را آهسته آهسته نابود کنیم. من می خواهم اکشن مجذوب کننده تری بسازم و به کارگردان بهتری تبدیل شوم. اما از چند روز پیش که نوشتن فیلم نامه فیلم چهارم را آغاز کردم گاهی اوقات با عرق سرد از خواب می پرم! من ایده های مجذوب کننده متعددی دارم که واقعا سرگرم کننده، منحصربه فرد و خیره کننده هستند. اما به زمان بسیار زیادی نیاز دارم.

چاد استاهلسکی تایید کرده که فیلم نامه فیلم جان ویک 4 هنوز به پایان نرسیده و احتمالا به زمان بیشتری برای نگارش آن نیاز است. عوامل فیلم از همان ابتدا روی حضور کیانو ریوز در پروژه ماتریکس 4 حساب باز کرده بودند و امیدوار بودند تا پیش از پایان آن، فیلم نامه فیلم جان ویک 4 را هم به پایان برسانند. اما با شیوع ویروس کرونا، همه برنامه ها به هم ریخت.

استاهلسکی درباره شرایط فیلم نامه فیلم جان ویک 4 می گوید:

آن چیزی که تا این لحظه آماده است را نمی توانیم به معنای واقعی کلمه یک فیلم نامه معرفی کنیم. شاید بیشتر شبیه یک پیش نویس باشد که بخش های مختلف داستان فیلم را روایت می کند و انسجام لازم را ندارد. تا این لحظه، بیشتر از 100 صفحه پیش نویس داریم که هنوز بخش عظیمی از آن به فیلم نامه تبدیل نشده اما نگارش فیلم نامه را آغاز کرده ایم. وقتی داستان شکل نهایی اش را بگیرد، می توانیم با کیانو ریوز در ارتباط باشیم.

این فیلم به احتمال بسیار زیاد با درجه سنی بزرگسال اکران می شود. سه فیلم قبلی مجموعه فرانچایز سینمایی جان ویک با درجه سنی بزرگسالان اکران شده اند و عوامل مجموعه که می دانند برای تکرار موفقیت فیلم چهارم به درگیری های خونین، سریع و خشن آن نیاز دارند احتمالا همه تلاششان را می کنند تا جان ویک 4 هم با رده بندی سنی بزرگسال به پرده های نقره ای راه پیدا کند.

آیا قسمت پنجم فیلم های جان ویک هم از راه می رسد؟

استودیوی لاینزگیت، مجموعه تولیدکننده فیلم های جان ویک، به صورت رسمی تایید کرده که ساخت فیلم جان ویک 5 هم زمان با فیلم جان ویک 4 ادامه پیدا می کند. بنابراین از همین حالا باید منتظر دو فیلم دیگر از این فرانچایز هیجان انگیز باشید. با این حال استودیوی لاینزگیت تاریخ احتمالی اکران فیلم پنجم فرانچایز جان ویک را اعلام نکرده اما از آن جایی که دو فیلم چهارم و پنجم به موازات یکدیگر ساخته می شوند، احتمالا ارتباط تنگاتنگی میان دو فیلم وجود دارد.

یکی از مدیران استودیوی لاینزگیت درباره ساخت همزمان فیلم های بعدی جان ویک گفته بود:

ما روی فیلم نامه دو دنباله بعدی فیلم های جان ویک کار می کنیم و امیدوار هستیم که شرایط برای فیلم برداری همزمان فیلم جان ویک 4 با فیلم جان ویک 5 ممکن باشد. کیانو ریوز اوایل سال آینده میلادی به محل فیلمبرداری فیلم ها می آید و ما پروژه را دوباره آغاز می کنیم.

منتظر سریال جان ویک باشید

سریال اسپین آف The Continental هم از دنیای فیلم های جان ویک در دست توسعه قرار گرفته و اگرچه اطلاعات زیادی از آن وجود ندارد اما به نظر می رسد در همان حال و هوای فیلم های این مجموعه باشد. این سریال از شبکه استارز پخش می شود و هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نشده است. چاد استاهلسکی، کارگردان مجموعه جان ویک، درباره سریال The Continental می گوید:

زاویه دید عوامل سریال The Continental به داستان و روایت های سینمایی با آنچه در سایر عناوین دیده اید، تفاوت عمده ای دارد. شخصیت های داستان در این سریال واقعا متمایز هستند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1422

به "همه چیز درباره فیلم جان ویک 4: بازگشت مرد انتقام جو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره فیلم جان ویک 4: بازگشت مرد انتقام جو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید