چگونه قبض برق تهرانی ها محاسبه می گردد؟

به گزارش مجله خزرکوه، به گزارش خبرنگاران، مسعود عزیزی، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه محاسبه قبوض برق بر اساس تعرفه های مصوب صورت می گیرد، اظهار کرد: در محاسبه قبوض، مقدار مصرف انرژی هر مشترک در ساعات مختلف کم بار، میان بار و اوج بار محاسبه شده و طبق نوع تعرفه مصرف اشتراک واگذار شده، بهای برق مصرفی وی در ساعات مختلف محاسبه و در قبض به صورت رقم نهایی اعلام می گردد.

چگونه قبض برق تهرانی ها محاسبه می گردد؟

نحوه محاسبه قبوض به صورت پلکانی چگونه است؟

وی ادامه داد: نحوه محاسبه قبوض به صورت پلکانی بدین صورت است که به ازای هر 100 کیلووات ساعت افزایش مصرف برق، نرخ پایه محاسبه بهای برق مصرفی تغییر می یابد. این به این معنی است که هم در افزایش و هم در کاهش مصرف انرژی، مبلغ صادر شده در قبض هم به صورت پلکانی، افزایش یا کاهش می یابد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق تهران اظهار کرد: به منظور قدردانی از مشترکان کم مصرف و تشویق سایر مشترکان به کاهش مصارف مازاد، مشترکانی که در ماه های گرم سال یعنی از خرداد تا انتها شهریورماه کمتر از 100 کیلووات ساعت در ماه و در سایر ماه های سال کمتر از 80 کیلووات ساعت ماهانه مصرف نمایند، شامل تخفیف صددرصدی قبض برق خواهند شد.

53 درصد تهرانی ها خوش مصرفند

عزیزی با بیان اینکه مشترکانی که در ماه های خرداد تا شهریور میانه مصرف ماهانه 300 کیلووات ساعت در ماه و در سایر ایام سال، 200 کیلووات ساعت ماهانه مصرف برق داشته باشند به اسم مشترکان خوش مصرف شناخته می شوند، گفت: خوشبختانه در تهران بیش از 53 درصد از مشترکان در دسته اخیر یا در گروه مشترکانی قرار دارند که مصرف ماهانه برق به وسیله آنان در فصل گرما کمتر از 100 کیلووات ساعت است.

وی ادامه داد: مشترکانی که در ماه های خرداد تا شهریور، الگوی 300 کیلووات ساعت ماهانه را رعایت نمایند، به ازای هر اندازه کاهش مصرف نسبت به دوره مشابه سال قبل مشمول پاداش ریالی و تخفیف در بهای قبض مصرفی خواهند شد.

کمتر از سه درصد تهرانی ها مشمول قبوض نجومی شدند

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق تهران در پاسخ به این سوال که آیا نحوه محاسبه قبوض برق در امسال نسبت به سال های قبل تغییر خاصی داشته است؟ گفت: امسال در نحوه محاسبه بهای برق مصرفی مشترکان پرمصرف در سراسر کشور، تغییرات جدیدی اعمال شده است، به این صورت که مشترکانی که در ماه های تیر تا شهریورماه، بیش از دو برابر الگوی مصرف (در تهران بیش از 600 کیلووات ساعت در ماه) برق مصرف نموده اند، علاوه بر افزایش سالانه بهای برق مصرفی، مشمول افزایش بهای برق مصرفی در خصوص مصارف مازاد بر 600 کیلووات ساعت هم شده اند و این مساله باعث شده قبوض این دسته از مشترکان افزایش بیشتری داشته باشد.

به گفته عزیزی، این قانون در سراسر کشور در حال اجراست و صرفا شامل تعداد اندکی از مشترکان می گردد که دارای مصرفی بیش از دو برابر الگوی معین شده هستند. براساس آنالیز اجرا شده در سال 1400، کمتر از 3 درصد از مشترکان تهرانی در این دسته قرار گرفته اند.

وی با اشاره به تسهیلاتی که برای پرداخت قبوض برق برای تهرانی ها در نظر گرفته شده است، گفت: این دسته از مشترکان می توانند با مراجعه به منطقه برق مربوط به اشتراک خود، صورت حساب صادره را حداکثر طی سه قسط پرداخت نمایند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1383

به "چگونه قبض برق تهرانی ها محاسبه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه قبض برق تهرانی ها محاسبه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید