کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان منتشر شد

به گزارش مجله خزرکوه، خبرنگاران: کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان نوشته یونس شکرخواه و مریم سلیمی توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها منتشر شد.

کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان منتشر شد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان که نخستین منبع فارسی زبان منتشر شده در ایران است، به تازگی توسط دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها در 260 صفحه و به قیمت 150هزار ریال منتشر شده است.

بنابراین گزارش، این کتاب که مقدمه آن توسط کامران افشار مهاجر نگاشته شده، در پنج فصل مختلف (به همراه پیوستها)، به معرفی دقیق و کامل از دو گرافیک اطلاع رسان و خبری و کاربرد آنها پرداخته است.

در فصل اول این کتاب، به آنالیز رابطه بین رسانه و گرافیک، در فصل دوم به ذکر تفاوت بین اطلاع و خبر و نیز چگونگی ارائه اخبار و اطلاعات در رسانه ها، در فصلهای سوم و چهارم در مورد گرافیکهای اطلاع رسان و خبری، مفاهیم، انواع، پیشینه (در دنیا و ایران)، ویژگیها، تفاوتها، فرآیند، نکات مهم در تهیه و فراوری آنها و در فصل پنجم، به تبیین کاربرد و الزامات تهیه و فراوری گرافیکهای خبری و اطلاع رسان و نیز طرح پیشنهادهایی برای افزایش کاربرد و بهره گیری از آنها به ویژه در ایران پرداخته شده است. بخش پیوستهای این کتاب نیز به معرفی دانشگاه ها، مراکز و انجمنها، کتابها، سایتها و نمونه های پیروز مرتبط با حوزه گرافیک اطلاع رسان و خبری اختصاص یافته است.

از جمله مزیتهای این کتاب که با اهداف علمی، آموزشی و کاربردی تألیف شده، بهره گیری آن از جدیدترین منابع لاتین اعم از چاپی، دیجیتال، وب و به زبانهایی چون اسپانیایی و انگلیسی است.

از دیگر مزیتهای کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان، طرح دیدگاههای نظری نوین و نیز آرای صاحبنظران دنیای به وسیله انجام مصاحبه اینترنتی در حوزه گرافیک اطلاع رسان و خبری است. از دیگر سو، به سبب محدودیت منابع فارسی (اعم از رساله پژوهشی، مقاله، کتاب و...) در حوزه مذکور، این نکته نیز در بهره گیری از این کتاب، یک مزیت به حساب می آید.

تهیه این کتاب برای علاقمندان در دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها به نشانی خیابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه دوم، شماره 11 و با شماره تلفن 88737248 و 88730413 امکان پذیر است.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 363

به "کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید