کشف آب در بخش روشن ماه

به گزارش مجله خزرکوه، این کشف جدید، درک دانشمندان را از بخش تاریک یا مهتابی ماه به چالش می کشد و پرسش های جدی را در مورد منابع مرتبط با کشفیات عمیق فضایی مطرح خواهد کرد.

کشف آب در بخش روشن ماه

دانشمندان از سال 2009 در تلاش برای یافتن نشانه هایی از آب در ماه هستند

سازمان فضایی آمریکا، ناسا، می گوید یافته های تلسکوپ سوفیا، که لایه جوی ماه را در طیف مادون قرمز مورد بررسی قرار می دهد، وجود آب در سطح آفتابی ماه را تایید می کند. وبسایت ناسا روز دوشنبه در گزارشی خاطرنشان کرد، این کشف نشان می دهد که ذرات آب ممکن است در سراسر سطح ماه پخش شده باشد و تنها محدود به بخش سرد و تاریک آن نشود.

تلسکوپ سوفیا مولکول های آب را در دهانه چاله کلاویوس، یکی از بزرگترین چاله های روی بخش نیمه جنوبی ماه که از زمین نیز می توان آن را مشاهده کرد، شناسایی کرده است.

یافته های قبلی وجود هیدروژن در ماه را نشان می داد، اما امکان تشخیص این که بخشی از مولکول آب باشد متعلق به هیدروکسیل (OH)، نزدیکترین ماده شیمیایی به آن، وجود نداشت. پال هرنز مدیر بخش آستروفیزیک ناسا می گوید ما نشانه هایی داشتیم که H2O - یا آبی که ما می شناسیم - شاید در بخش آفتابی ماه وجود داشته باشد ... و حالا می دانیم که وجود دارد.

وی معتقد است که این کشف جدید، درک دانشمندان را از بخش تاریک یا مهتابی ماه به چالش می کشد و پرسش های جدی را در مورد منابع مرتبط با کشفیات عمیق فضایی مطرح خواهد کرد.

دانشمندان از سال 2009 در تلاش برای یافتن نشانه هایی از آب در ماه هستند و دو سال پیش توانستند وجود ذرات یخ را در سطح آن تایید کنند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 829

به "کشف آب در بخش روشن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف آب در بخش روشن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید