کشف سیاره ای که مشابه زمین است

به گزارش مجله خزرکوه، دانشمندان به تازگی یک سیاره در خارج از منظومه شمسی رصد کرده اند که مشابه زمین و اندازه آن تقریبا یک و نیم برابر آن است.

کشف سیاره ای که مشابه زمین است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله خزرکوه به نقل از انگجت، دانشمندان به تازگی یک سیاره در خارج از منظومه شمسی رصد کرده اند که مشابه زمین و اندازه آن تقریبا یک و نیم برابر آن است. این سیاره با استفاده از اطلاعات تلسکوپ کپلر کشف شده است.

ستاره شناسان قبلاً سیارات شبیه زمین را پیدا کرده اند، اما معمولاً این سیارات در اطراف ستاره های سرخ کشف می شوند. این یک مشکل بسیار بزرگ است زیرا سیارات را غیرقابل سکونت می کند.

در پژوهش های جدید به نظر می رسد یک سیاره مشابه به زمین کشف شده که ویژگی های بهتری نسبت به سایر سیاره های مشابه زمین دارد؛ محققان از طریق MIT Technology Review یک سیاره به نام KOI-456.04 را پیدا کرده اند که در حال چرخش یک ستاره میزبان (Kepler-160) است و 93 درصد نوری که به سیاره می تابد مربوط به این ستاره است.

هر مدار سیاره KOI-456.04 دور ستاره اش 378 روز طول می کشد و در فاصله 3 هزار سال نوری زمین واقع شده است.

این تیم با استفاده از دو الگوریتم جدید با هدف بررسی میزان روشنایی ستاره، این سیاره جدید را پیدا کرد.

از آنجایی که محققان تنها 85 درصد اطمینان دارند کشف جدید آنها واقعاً یک سیاره است، هنوز آن را به طور رسمی اعلام نکرده اند و منتظر تحقیقات مستقیمی هستند که توسط تلسکوپ جیمز وب صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 596

به "کشف سیاره ای که مشابه زمین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سیاره ای که مشابه زمین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید