کیش ؛ میزبان جایزه بین المللی حریره

به گزارش مجله خزرکوه، همایش ملی میراث معماری کرانه های ساحلی جنوب ایران و شهرهای فردا با هدف باز شناسی و احیاء معماری بومی سواحل جنوبی ایران بر مبنای تکنولوژی های نوین صنعت ساختمان بهمن ماه در جزیره کیش برگزار می گردد.

کیش ؛ میزبان جایزه بین المللی حریره

به گزارش مجله خزرکوه، از دبیرخانه این همایش، مهندس مهدی رعیتی، دبیر شورای عالی سیاست گذاری همایش بیان کرد؛ در این همایش ملی که با همت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و مالی کشور، مرکز تحقیقات شهرسازی، و اندیشگاه مهسا و سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می شود برای نخستین بار جایزه بین المللی سالیانه معماری حریره نیز به صاحبان ایده و طراحان و سازندگان ممتاز شرکت کننده در این جایزه اعطا می شود و مقرر است برنامه ای مدون جهت ایجاد نگرشی پیشرو در معماری و صنعت ساخت و ساز کرانه های ساحلی جنوب ایران با تاکید بر نهادهای بومی و ملی ایران پایه گذاری شود.

ارائه راهکارهای اقلیمی در معماری و شهرسازی، تدوین الگوهای بومی راهنمایی آب و عناصر اجزای آن و نیز آنالیز مصالح و فناوریه ای بومی قابل احیاء در ساخت و سازهای جدید، در کرانه های ساحلی خلیج فارس و دریای عمان از جمله موضوعات محوری این همایش ملی است. همایش ملی میراث معماری کرانه های ساحلی جنوب ایران و شهرهای فردا و نخستین دوره اعطای جایزه بین المللی سالیانه معماری حریره روزهای دوم، سوم و چهارم در جزیره کیش برگزار می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 76

به "کیش ؛ میزبان جایزه بین المللی حریره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیش ؛ میزبان جایزه بین المللی حریره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید