گام بلند فولاد هرمزگان در رکوردشکنی

به گزارش مجله خزرکوه، شرکت فولاد هرمزگان در آبان ماه رکوردهای جدیدی در تولید روزانه و ماهانۀ تولید تختال و تعداد ذوب های تخلیه شده و ریخته گری شده ثبت کرد.

گام بلند فولاد هرمزگان در رکوردشکنی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فولاد هرمزگان ، سید اصغر مدنی، معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان در گفت: دست یابی فولادمردان فولاد هرمزگان به رکورد تولید آن هم به فاصلۀ کمتر از دو ماه از رکورد قبلی، نشان از عزم پایدار آنان در ثبت موفقیتی دیگر در این شرکت هم زمان با سال جهش تولید است. وی در ادامه گفت: شرکت فولاد هرمزگان توانست در آبان ماه با تولید 138 هزار و 226 تن تختال، پس از گذشت تنها دو ماه از ثبت رکورد قبلی به میزان 137 هزار و 391 تن در شهریورماه 99، رکورد جدیدی ثبت کند.

مدنی با اشاره به اینکه رکورد تولید ماهانۀ تختال فولاد هرمزگان در آبان ماه تنها رکورد این شرکت نبود گفت: در آبان ماه 8 رکورد جدید شامل رکوردهای تولید ماهانه و روزانۀ تولید تختال، تعداد ذوب تخلیه شده، تعداد ذوب ریخته گری شده و دو رکورد تعداد ذوب تخلیه شده در کوره های شماره 1 و 2 در فولاد هرمزگان به ثبت رسید که ثبت هم زمان این رکوردها برای فولاد هرمزگان غرورآفرین است.

معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان اعلام نمود: رکورد تولید روزانه تختال به میزان 6هزار و 311 تن در تاریخ 27/08/99 در حالی به دست آمد که رکورد قبلی به میزان 6هزار و 24 تن در تاریخ 31/06/98 به دست آمده بود. همچنین رکورد روزانۀ تعداد ذوب ریخته گری شده به میزان 51 ذوب در تاریخ 28/08/99 به دست آمد و رکورد قبلی به تعداد 50 ذوب در تاریخ 31/06/98 را پشت سر گذاشت.

مدنی در ادامه گفت: رکورد تعداد ذوب ریخته گری شده ماهانه نیز به میزان یک هزار و 170 ذوب حاصل شده است که رکورد قبلی آن به تعداد یک هزار و 158 ذوب در فروردین ماه 97 به دست آمده بود.

وی شرح داد: این رکوردها در حالی ثبت شده که نام فولاد هرمزگان در فهرست تحریم های ظالمانۀ امریکا قرار گرفته و با همه گیری ویروس کرونا در موج سوم خود، محدودیت ها در سطح شرکت همچنان ادامه دارد.

وی اظهارکرد: تداوم و جهش تولید در فولاد هرمزگان هم زمان با تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا نشان از آمادگی کامل فولاد هرمزگان در شرایط بحرانی و تعهد به صنایع داخلی در تأمین نیاز آنها دارد.

معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان یکی از دلایل عمده و مهمی را که سبب ثبت این رکورد شد، متوسط زمان قوس الکتریکی به ازای هر ذوب در کوره ها دانست که با اجرای پروژۀ بهبود، این زمان به میزان قابل توجهی نسبت به هدف تعیین شده کاهش داشته است.

وی همچنین آماده به کاری و تزریق مداوم گرافیت، یکنواختی آنالیز شیمیایی آهن اسفنجی و افزایش متالیزاسیون و کربن اضافی آن، رعایت استانداردهای مواد مصرفی ازجمله آهک و دولومیت، بازنگری و اجرای دستورالعمل های کاری و بهره برداری را دلایل مهم دیگر تحقق این رکورد دانست.

مدنی میزان تولید اسلب از ابتدای سال تا به امروز را 957 هزار و 794 تن عنوان و ابراز امیدواری کرد نمودار تولید همچون سال های گذشته امسال نیز صعودی باشد و رکورد تولید سالیانه محقق گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 890

به "گام بلند فولاد هرمزگان در رکوردشکنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام بلند فولاد هرمزگان در رکوردشکنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید