10 نشانه برای وقوع بحران مالی و فروپاشی دلار

به گزارش مجله خزرکوه، کارشناسان اعلام می نمایند بحران مالی بزرگ در راه است و عمر دلار هم رو به زوال است، 10 نشانه هم در این باره مطرح می نمایند.

10 نشانه برای وقوع بحران مالی و فروپاشی دلار

به گزارش تجارت نیوز، تلویزیون BTV روسیه اظهارنظر کارشناسان را در این باره چنین مطرح می نماید: در صورتی که فروپاشی مالی رخ بدهد بسیار سریع اتفاق خواهد افتاد اما کسی نمی تواند پیش بینی دقیقی درباره زمان آن داشته باشد اما علایم و نشانه هایی است که این چیز عجیب اتفاق می افتد.

سال هاست که کارشناسان درباره فروپاشی مالی هشدار داده اند و می گویند که رکود بزرگ مالی دیگری در راه است.

از سوی دیگر این کارشناسان می گویند فروپاشی دلار هم وقتی ارزش دلار آمریکا پایین بیاید اتفاق خواهد افتاد این زمان هر کسی که سرمایه های دلاری دارد به هر قیمتی خواهد فروخت. این شامل سرمایه های دولت ها هم می گردد که اوراق قرضه آمریکا را خریداری نموده اند. این مسأله در تجارت و مبادلات خارجی کشورها هم تأثیرگذار خواهد بود.

در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد کشورها دنبال هر سرمایه ای به غیر از دلار خواهند بود، فروپاشی دلار به این معنی است که هر کسی کوشش می نماید تا سرمایه های دلاری خود را بفروشد و کسی دیگر آن را خریداری نخواهد کرد. این مسأله سبب خواهد شد که ارزش دلار به شدت کاهش و حتی نزدیک به صفر برسد و این تورم زیادی را سبب خواهد شد.

کارشناسان در تلویزیون BTV روسیه 10 نشانه رکود بزرگ مالی آینده و فروپاشی دلار را چنین مطرح می نمایند.

1- پول های هوشمند از بورس های دنیای فرار می نمایند به طوری که چنین شرایطی را تنها در بحران قبل از 2008 شاهد بودیم. آمارها حاکی از این است که سهم این نوع پول ها در بورس های دنیای در سال 2018 به شدت کاهش یافته است.

2- موسسه مودی که رتبه بندی شرکت ها و مؤسسات مالی را انجام می دهد اعلام نموده که اوراق قرضه های بی محل که نشانه ای برای بروز بحران مالی است به شدت افزایش یافته است.

3- بر اساس اعلام FDIC که مسائل بانک ها را آنالیز می نماید در سه ماهه نخست 2018 تعداد بانک های مسأله دار سه برابر شده است.

4- خزانه و سرمایه آمریکا بدترین آغاز را در ابتدای سال جاری داشته به طوری که این شرایط از زمان رکود بزرگ تاکنون بی سابقه بوده است.

5- نرخ بهره وام مسکن به بیشترین میزان 30 سال گذشته رسیده است.

6- بدهی های صنعت خرده فروشی در سال 2018 رکورد زده است.

7- دنیا با سرعت عجیبی شاهد حذف شدن خرده فروشی ها است که تاکنون به خود ندیده و خرده فروشی ها یکی پس از دیگری بسته می شوند.

8- دو اقتصاد بزرگ دنیا در حال جنگ تجاری هستند که اثرات آن دامن دیگر کشورها را هم می گیرد.

9- نهمین اقتصاد بزرگ دنیا یعنی ایتالیا هم در حال آب شدن است و نگرانی از توسعه آن به دیگر کشورها هم وجود دارد.

10- بورس بانک های ایتالیا در ماه گذشته به شدت شکست خورده و اوراق قرضه این کشور به بیشترین میزان از سال 2014 تاکنون رسیده است. شرایط دیگر بانک های دنیا هم مناسب نیست به طوری که دوویچ بانک آلمان 7 هزار کارمند خود را اخراج می نماید.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 109

به "10 نشانه برای وقوع بحران مالی و فروپاشی دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نشانه برای وقوع بحران مالی و فروپاشی دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید