ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه

به گزارش مجله خزرکوه، خبرنگاران/خوزستان ناظر گمرکات خوزستان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران گفت: از این پس اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران، صرفا در محل مبادی ورودی انجام می شود.

ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

غلامرضا بلوطی میرزا امروز 15 مهرماه در جمع خبرنگاران در اهواز با اشاره به ابلاغ بخشنامه های جدید از سوی مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه سازمان گمرک ایران در خصوص اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران اظهار کرد: بر اساس مفاد بند (1- الف) و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات مسافران ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه، مقرر شده که اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران صرفا در محل مبادی ورودی و پس از احراز هویت دقیق، تشخیص غیرتجاری بودن و همچنین طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام شود.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: برابر مندرجات متن این مصوبات، از این به بعد از هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری یا بعد از خروج از گمرکات اجرایی (مبادی ورودی) توسط مسافران جلوگیری می شود.

مدیرکل گمرک اهواز شرح داد: کارشناسان مرتبط در گیت های مربوطه بر اساس مصوبه ابلاغی جدید نسبت به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی و با رعایت کامل سایر مقررات اقدام می کنند.

بلوطی میرزا گفت: در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه TSC، کارشناسان نسبت به پذیرش ارزش کالا بر اساس اسناد مثبته صاحب کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام و سپس مراتب را برای اقدام لازم به دفتر معین ارزش اعلام می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 786

به "ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ دستورالعمل جدید رجیستری تلفن همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید