اعتراف کمیسیون اروپایی به درک دیرهنگام جدی بودن بحران کرونا

به گزارش مجله خزرکوه، رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی اعتراف کرد که عرصه سیاسی اروپا جدی بودن بحران کرونا را دیر درک نموده و خطر این ویروس توسط عرصه سیاسی به درستی شناخته نشده است.

اعتراف کمیسیون اروپایی به درک دیرهنگام جدی بودن بحران کرونا

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در مصاحبه با نشریه بیلد آلمان اعتراف کرد که عرصه سیاسی اروپا جدی بودن اوضاع بحران کرونا را دیر درک کرد.

وی تاکید نمود که خطر ویروس کرونا توسط عرصه سیاسی به درستی شناخته نشده است.

رئیس کمیسیون اروپایی اضافه نمود: من اعتقاد دارم که همه ما که متخصص نیستیم در ابتدا ویروس کرونا را دست کم گرفتیم. اما در این میان این مسئله معین می گردد که کرونا ویروسی است که مدتها ما را درگیرخود خواهد نمود.

وی شرایط را سخت ارزیابی نموده و در عین حال تأکید کرد که مردم راستا خوبی را در پیش گرفته اند.

فون در لاین همچنین از تصمیم بروکسل برای توقف سفرها به اروپا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دفاع نموده و با تاکید بر اینکه اعمال محدودیت های عبور و مرور در بسیاری کشورهای اروپایی وجود خواهد داشت همچنین گفت: این یک تصمیم کشورهای عضو این اتحادیه است. باید به آن احترام بگذاریم. ما بسیار با هم هماهنگ هستیم.

وی با اشاره به ابعاد گسترده بحران کرونا در اروپا همچنین گفت: ما می دانیم که مرکز این بحران در حال حاضر در اروپا است.

فون در لاین همچنین درباره عملیات احتمالی ارتش برای مقابله با شیوع کرونا چنین اقدامی را سودمند ارزیابی کرد.

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در راستای پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا با بسته شدن مرزهای این اتحادیه به روی اتباع غیراروپایی به مدت 30 روز موافقت کردند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز سه شنبه در یک نشست خبری از موافقت سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و موافقت خود با بسته شدن مرزهای این اتحادیه به روی اتباع غیراروپایی به مدت 30 روز اطلاع داد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با اعلام این خبر تأکید کرد: اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن هر کاری که لازم باشد برای مهار ویروس کرونا انجام خواهند داد.

چارلز مایکل رئیس شورای اروپا نیز روز سه شنبه گفت که به زودی ترتیبات لازم برای بازگردان شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا که در حال حاضر در کشورهای خارج از این اتحادیه به سر می برند، اتخاذ خواهد شد.

این مقام ارشد اروپایی در مورد پیشنهاد خود گفت: این محدودیت سفر می تواند ابتدا به مدت 30 روز باشد و در صورت احتیاج تمدید گردد. البته اتباع غیراروپایی که برای مدت طولانی در اروپا اقامت داشته اند و همچنین خویشاوندان نَسَبی شهروندان اتحادیه اروپا، دیپلمات ها، پزشکان و محققان علوم پزشکی می توانند مشمول معافیت شوند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی اعلام شده از سوی دولت های اروپایی، تا به امروز بیش از 3100 نفر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای اروپایی نیز بالغ بر 60 هزار نفر اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 441

به "اعتراف کمیسیون اروپایی به درک دیرهنگام جدی بودن بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف کمیسیون اروپایی به درک دیرهنگام جدی بودن بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید