الکترونیکی شدن کامل گمرک تا شهریور 99

به گزارش مجله خزرکوه، وزیر امور اقتصادی و دارایی از عملیاتی شدن گمرک الکترونیک در شهریور سال 99 خبر داد و گفت: اخذ اقتصادیات تا انتها دولت دوازدهم به صورت کامل، هوشمند و الکترونیکی خواهد شد.

الکترونیکی شدن کامل گمرک تا شهریور 99

به گزارش مجله خزرکوه به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی، در جمع مجله خزرکوه با بیان اینکه اظهارنامه های اقتصادیاتی در یک محیط الکترونیکی به ثبت رسیده است، گفت: گمرک به صورت کامل تا هفته دولت در سال 99 الکترونیکی خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: بر این اساس برنامه هایی تدوین شده تا در حوزه اقتصادیات نیز کار کاملاً به صورت الکترونیکی پیش برود. در حوزه اقتصادیات، یکی از مهمترین مقوله ها، صندوق های مکانیزه است که تیم مستقلی برای عملیاتی کردن آن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه با الکترونیکی شدن گمرک، دریافت اقتصادیات نیز هوشمند می شود، گفت: در این دو حالت یعنی اخذ اقتصادیات و انجام عملیات گمرکی، روابط رو در روی افراد به حداقل ممکن کاهش می یابد و فرآیندها در محیط الکترونیکی انجام خواهد شد تا کارایی و اثربخشی ارتقاء یابد.

دژپسند گفت: بدهی بخش خصوصی با دولت در حال تهاتر است و اگر طلبی از سوی دولت به بخش خصوصی وجود دارد، با انتشار اوراق، این بدهی را تهاتر می کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: درآمد و مصارف تمامی بنگاه های شناسنامه دار از جمله مؤسسات و مدارس غیرانتفاعی بررسی شده و وضع اقتصادیات آنها به صورت شفاف انجام خواهد شد.

  • دستور ترخیص 1000 دستگاه خودرو وارداتی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 144

به "الکترونیکی شدن کامل گمرک تا شهریور 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکترونیکی شدن کامل گمرک تا شهریور 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید