به صدا درآمدن زنگ مهر برای کلاس اولی ها در استان همدان

به گزارش مجله خزرکوه، زنگ شکوفه ها و غنچه ها برای نوآموزان همدانی، امروز اول مهر همزمان با سراسر کشور نواخته شد.

به صدا درآمدن زنگ مهر برای کلاس اولی ها در استان همدان

به گزارش خبرنگار از محمد پورداوود ، مدیرکل آموزش و پرورش همدان در مراسم شروع سالتحصیلی و به صدا در آمدن زنگ مهر در دبستان دخترانه شاهد شهید وحدتی پویا ناحیه 2 همدان ،گفت: سال جاری بیش از 35 هزار نوآموز در سطح استان همدان با ورود به مقطع پیش دبستانی و حدود 36 هزار کلاس اولی بهار تعلیم و تربیت را شروع می نمایند.

او اضافه کرد: 307 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در بیش از 2 هزار و 555 مدرسه استان همدان تحصیل می نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان تأکید کرد: از این تعداد، بیش از 174 هزار دانش آموز در دوره ابتدایی تعلیم و تربیت را فرا می گیرند.

پورداوود بیان کرد: امروز هم جشن شکوفه ها و غنچه ها برای دانش آموزان کلاس اول و پیش دبستانی به شکل حضوری در مدارس استان همدان برگزار گردید.

او اضافه کرد: زنگ بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی 1401-1400 با حضور مسئولان استانی روز شنبه سوم مهرماه به شکل همزمان با سراسر کشور در مدارس استان همدان هم نواخته می گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: آموزش همه دانش آموزان استان همدان از امروز به شکل مجازی شروع می گردد و در قالب سه گام و در مراحل مختلف، مدارس استان به صورت حضوری بازگشایی می گردد.

پورداوود ادامه داد: در گام نخست مدارس دارای کمتر از 30 دانش آموز که بیشتر آن ها مدارس منطقه ها کم جمعیت روستایی و عشایری هستند به شکل حضوری بازگشایی می گردد.

او گفت:در گام دوم هم مدارس دارای بین 30 تا 300 دانش آموز، با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا از هفته سوم مهرماه به شکل حضوری بازگشایی می شوند.

این مسئول تأکید کرد: فعالیت حضوری مدارس دارای بیش از 300 دانش آموز هم از نیمه دوم آبان ماه متناسب رنگ بندی کرونا شروع خواهد شد.

غ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1354

به "به صدا درآمدن زنگ مهر برای کلاس اولی ها در استان همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به صدا درآمدن زنگ مهر برای کلاس اولی ها در استان همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید