تعبیر خواب زلزله - دیدن زلزله و زمین لرزه در خواب چه تعبیری دارد؟

به گزارش مجله خزرکوه، تعبیر خواب زلزله و زمین لرزه به معنای فروپاشی عقاید و نگرش هایی است که به نظر قابل اطمینان می آمدند. حس نا امنی و بی یاوری در رویا به صورت زلزله نمایان می گردد. امام صادق و ابن سیرین زلزله را رسیدن رنج و بلا از طرف پادشاه می دانند.

تعبیر خواب زلزله - دیدن زلزله و زمین لرزه در خواب چه تعبیری دارد؟
خبرنگاران | سرویس سرگرمی - تفسیر رویاهایی همچون زلزله و یا زمین لرزه باید بر اساس شرایط زندگی فرد بیننده خواب صورت گیرد. چنانچه که می خواهید از فضای کلی رویای خود نیز مطلع شوید به صفحه اصلی تعبیر خواب خبرنگاران رجوع نمایید.

برای مشاهده تعبیر خواب بر اساس حروف الفبا، حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید: تعبیر خواب

فهرست موضوعی مطالب

 • تعبیر خواب زلزله و زمین لرزه معبرین غربی
 • تعبیر خواب زلزله ابن سیرین و امام صادق
 • تعبیر خواب آسیب دیدن در زلزله
 • تعبیر خواب زلزله و سالم ماندن
 • تعبیر خواب لرزیدن خانه
 • تعبیر خواب خراب شدن خانه

تعبیر خواب زلزله و زمین لرزه (معبرین غربی)

در کتاب فرهنگ تفسیر رویا نوشته تونی کریسپ آمده است که:

زمین لرزه یا زلزله: نا امنی، فروپاشی عقاید، نگرش ها و پیوندهایی که به نظر قابل اطمینان می آمدند، از میان رفتن یا آرام دریافت تنش های کهنه یدن. این تصویر همچنین ممکن است نشان دهد تغییراتی چنان عظیم و اساسی درون شما ایجاد شده که دیگر از زمین زیر پای خود مطمئن نیستید.

وارد شدن به مرحله بلوغ و همینطور پای گذاشتن از عظیمسالی به میان سالی نیز ممکن است به صورت زلزله تصویر گردد.

کارل گوستاو یونگ می گوید:

 • خواب دیدن زمین لرزه بیانگر این است که یک تکان شدیدی را تجربه می کنید که ثبات و بنیان شما را تهدید می نماید(متزلزل می نماید). خواب، حس نا امنی، ترس ها و حس بی یاوری شما را تاکید می نماید. چیزی در زندگی تان است که به خاطرش احساس تقصیر می کنید؟
 • اگر شما پناهی از زمین لرزه بیابید و به آن پناه ببرید، بر این چالش ها غلبه خواهید کرد. اگر شما در طول زمین لرزه گیر بیفتید یا صدمه ببینید، شما از یک سری فقدان و کمبود در زندگی تان رنج خواهید برد.

معبرین غربی گویند:

 • زلزله در خواب نماد قدرت و عظمت است و دلیل آن احساس ترس و خطری است که از شدت لرزش آن به ما دست می دهد. البته بایستی به این نکته دقت کنید که زمین لرزه در خواب معانی و مفهوم ضعیف تری نسبت به واقعیت خواهد داشت. دیدن زمین لرزه و زلزله در مناطقی که به مراتب بیشتر زلزله خیز هستند تعبیری چندانی نخواهد داشت و دانستن اینکه شما در لحظه زلزله چه عملی انجام می دهید و با چه کسانی هستید در تعبیر و تفسیر خواب لازم و لازم است.
 • زلزله در خواب بیشتر به معنای شوک و اتفاقی ناگهانی است این می تواند در بیداری به معنای از دست دادن شغل و یا تهدیداتی این چنینی باشد.

لوک اویتنهاو می گوید: زلزله: تغییرات، بی ثباتی

آنلی بیتون می گوید: احساس زمین لرزه در خواب، نشانه آن است که میان ملت ها جنگ درخواهد گرفت و نشانه پریشانی و شکست در حرفه است.

برایت مى گوید: دیدن زلزله در خواب، نشانه ى پیشامدهاى غیر منتظره است. اگر خواب ببینید که زلزله خسارت وارد نموده، به این معناست که دچار زیان و ضرر مالى مى شوید.

هانس کورت مى گوید: زلزله در خواب، بیانگر وقوع اتفاقات ناگوار است.

تعبیر خواب زلزله (ابن سیرین و امام صادق)

محمدبن سیرین گوید:

 • اگر ببینی زلزله شده است، به مردم آن مکان و دیار به اندازه تکان خوردن زمین از طرف پادشاه رنج و بلا و گرفتاری می رسد، برخی از تعبیرگران نیز گفته اند: به مردم آنجا آفت و آسیب می رسد و دچار بیماری خواهند شد.
 • اگر ببینی زمین برگشته و زیر آن به سمت بالا شده و بالای آن به سمت زیر آمده و به طور کلی زیر و رو شده است، مردم آن سرزمین دچار فتنه و گرفتاری و بلای خیلی عظیمی می شوند

حضرت صادق علیه السلام فرماید: تعبیر زلزله و حنف و فرو رفتن زمین، دچار شدن به رنج و سختی و گرفتاری و بلای خیلی عظیم از طرف پادشاه و یا دچار شدن به قحط و بیماری می باشد.

فَخَسَفْنا بِهِ وَ بِدارِهِ الْأَرْضَ . (قصص، 81)

پس او و خانه اش را به زمین فرو بردیم

در هر صورت تعبیر زلزله برای مردم آن سرزمین بد بوده و نشانۀ عقوبت می باشد.

تعبیر خواب آسیب دیدن در زلزله

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: زلزله در خواب تشنج و بی ثباتی است. اگر در خواب دیدید که زلزله ای واقع شد و شما به زمین افتادید خوب نیست و نشان از این است که در ماجرایی شکست می خورید و تنزل می یابید.

معبرین غربی: اگر شما به دلیل زلزله مصدوم و یا محبوس شدید می تواند نشانه عدم آمادگی شما درباره پدیده ها و مسائل غیر منتظره باشد بنابراین بایستی با دقت بیشتری به فعالیت های خود بپردازید.

تعبیر خواب زلزله و سالم ماندن

مطیعی تهرانی: اگر در خواب دیدید زلزله ای رخ داد و شما به زمین نخوردید. تشنج و تزلزل پیدا می گردد اما شما از پای در نمی آیید و تغییری در وضعتان پیدا نمی گردد.

تعبیر خواب لرزیدن خانه

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: چنانچه در خواب دیدید که زلزله شد و فقط خانه شما لرزید خواب شما می گوید که آن بی ثباتی خانوادگی است و در محیط خانواده شما اتفاقی می افتد که سبب نگرانی و تشویش می گردد. برعکس اگر دیدید که همه جا لرزید مگر خانه شما خواب شما خبر می دهد حادثه ای عمومی اتفاق می افتد اما شما و اطرافیانتان از گزند مصون می مانید.

تعبیر خواب خراب شدن خانه

مطیعی تهرانی: اگر کسی در خواب دید که زمین می لرزد و شاهد فرو ریختن آوار باشد خواب او از حادثه ای غیر مترقبه خبر می دهد و اگر ببیند آوار از جایی که می شناسد پایین آمد در محیط خانواده برخوردی نامطلوب خواهد داشت که به او لطمه وارد می آید.

به هر حال زمین لرزه و زلزله نشان از حوادثی است که بیشتر جنبه عام دارد و بی ثباتی و تشنج عمومی تعبیر شده است.

منابع:

مجله اینترنتی خبرنگاران

dream-meaning.net

تعبیرستان

خواب و رویا

منبع: setare.com
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 994

به "تعبیر خواب زلزله - دیدن زلزله و زمین لرزه در خواب چه تعبیری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب زلزله - دیدن زلزله و زمین لرزه در خواب چه تعبیری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید