دیلی میل بی اطلاع بودن چین از منشأ کرونا را زیر سوال برد

به گزارش مجله خزرکوه، روزنامه دیلی میل با اشاره به مانوری که پیش از انتشار گزارش ها از شیوع کروناویروس جدید، در همین زمینه در فرودگاه ووهان برگزار شده بود، بی اطلاع بودن مقامات چینی از شیوع این بیماری را در آن مقطع زیر سوال برده است.

دیلی میل بی اطلاع بودن چین از منشأ کرونا را زیر سوال برد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله خزرکوه، روزنامه دیلی میل گزارش نموده است، اداره گمرک هواپیمای تیانهه در ووهان در بعدازظهر 17 سپتامبر سال گذشته میلادی پیغامی اضطراری دریافت کردند؛ مبنی بر این که یک مسافر در پروازی که در حال ورود به این فرودگاه بوده، بدحال بوده و مسائل تنفسی دارد.

با دریافت این پیغام، کارکنان این فرودگاه وارد شرایط اضطراری شدند و ماسک به صورت زدند و مدیران آنان نیز تدابیری را متناسب با شرایط اتخاذ کردند.

به گفته یک روزنامه نگار محلی، کمی بعد مرکز یاری های اولیه ووهان گزارش کرد که این بیماری مسری به عنوان گونه ای جدید از کروناویروس تشخیص داده شده است.

دیلی میل می نویسد، این حرکت ظاهراً یک مانور برای محک زدن واکنش ها نسبت به چنین رویدادی بوده اما مصادف شدن مانوری با موضوع شیوع گونه ای تازه از کروناویروس در ووهان با اتفاقی که به یک همه گیری جهانی منجر شد، عجیب است.

طی روزهای گذشته گزارش هایی از ابتلای ورزشکاران فرانسوی شرکت کننده در بازی های نظامی به یک بیماری منتشر شد که تصور می گردد کووید-19 بوده است.

الودی کلوول، قهرمان جهانی پنج گانه مدرن در این باره گفته است، تعداد زیادی از ورزشکاران در بازی های نظامی جهانی بیمار بودند و بیماری آنان با علایمی مانند آنفلوانزا همراه بوده است.

همچنین گزارش شده است که فردی که در 27 دسامبر در بیمارستانی در پاریس با تشخیص ابتلا به ذات الریه مورد درمان قرار گرفته، مبتلا به کروناویروس جدید بوده است.

چین چهار روز بعد از این تاریخ به سازمان جهانی بهداشت شیوع این ویروس را گزارش کرد و ووهان را تا 24 روز بعد قرنطینه نکرد.

یک مطالعه نشان داده است، سرعت انتقال این ویروس چنان بالا است که اگر مقامات ووهان یک هفته زودتر عمل نموده بودند، 95 درصد از شمار مبتلایان به این بیماری کاهش می یافت و حتی یک هفته اقدام زودتر می توانست دوسوم از شمار آنان را کاهش دهد.

روزنامه دیلی میل همپنین نوشته است، شی ژنگلی، کارشناس کروناویروس که به خاطر کار در غارها برای جمع آوری نمونه هایی از پستانداران شب زی به زن خفاشی معروف است، سال میلادی گذشته صراحتا درباره خطر این بیماری هشدار داده بود.

این روزنامه می افزاید، بنابراین می توان نتیجه گرفت که مصادف شدن شیوع این بیماری با مانوری که در فرودگاه ووهان انجام شد، تصادفی نبوده است.

ژنگلی در گزارشی که به همراه سه تن از همکارانش در مارس 2019 منتشر کرد، اظهار کرد که شیوع کروناویروسی که از خفاش ها نشأت گرفته باشد، بسیار احتمال دارد و به احتمال زیاد این اتفاق در چین رخ خواهد داد. او این احتمال را به فرهنگ غذایی مردم چین مرتبط دانست.

تحقیقاتی دانشگاهی در ماه فوریه توسط بوتائو شیائو، استاد علوم زیستی در دانشگاه تکنولوژی چین نتیجه گرفته است که کروناویروس جدید احتمالا از آزمایشگاهی در ووهان منتشر شده و خواهان تدابیر امنیتی سختگیرانه تر در آزمایشگاه ها شده است. این پژوهش با عنوان منشأهای احتمالی کووید-19 دو روز بعد از انتشار حذف شد.

این سند که از سوی دیلی میل رویت شده، آورده است که 605 خفاش در مرکز کنترل بیماری ووهان نگهداری شده اند که در حدود 500 متری بازار فروش حیوانات زنده خوراکی واقع شده است.

این پژوهش همچنین گزارش نموده است که خفاش ها با حمله به یک محقق، او را دو بار وادار به ورود به قرنطینه نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 571

به "دیلی میل بی اطلاع بودن چین از منشأ کرونا را زیر سوال برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیلی میل بی اطلاع بودن چین از منشأ کرونا را زیر سوال برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید