زارع پور اطلاع داد: تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در سرانجام 1404

به گزارش مجله خزرکوه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان جلسه شورای عالی فضایی به استفاده از ظرفیت های تمامی بخش های دولت برای رسیدن به اهداف صنعت فضایی کشور تاکید نمود.

زارع پور اطلاع داد: تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در سرانجام 1404

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از نخستین جلسه شورای عالی فضایی در دولت سیزدهم که بعد از 11 سال برگزار گردید، با اشاره به اینکه ما در این حوزه ظرفیت ها و جوانان متخصص و متعهد خوبی داریم، گفت: امروز صبح رییس جمهوری از نمایشگاه توانمندی های فضایی بازدید کردند و بعد از آن جلسه شورای عالی فضایی برگزار گردید.

وی افزود: در این جلسه آخرین ظرفیت ها و چالش های این حوزه در کشور آنالیز و مقرر شد دولت سیزدهم با تمام ظرفیت خود در پی ارتقای صنعت فضایی کشور باشد تا شاهد رشد روزافزون صنعت فضایی کشور باشیم.

زارع پور توضیح داد: صنعت فضایی کشور در عین حال که اقتدار آفرین است می تواند به حل مسائل کشور یاری کند.

وزیر ارتباطات با اشاره به تاکید رییس جمهوری بر کاربردی کردن صنعت فضایی برای حل مسائل کشور، گفت: در این جلسه رسیدن به فناوری تثبیت مدار لئو که از 200 تا 2000 کیلومتر ارتفاع دارد تاکید شد و ما هم اکنون به تثبیت این مدارها رسیده ایم و در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این حوزه اعلام می گردد.

وی یکی دیگر از موضوعات مورد تاکید در این جلسه را دسترسی به مدار 36 هزار کیلومتر مطرح نمود و افزود: تحقق این برنامه برای 10 سال برنامه ریزی شده اما رییس جمهوری تاکید داشتند تا پایان سال 1404 به اتمام برسد.

زارع پور تاکید بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای پیشبرد برنامه های این حوزه را یکی دیگر از موضوعات جلسه شورای عالی فضایی مطرح نمود و گفت: در این جلسه به مالی کردن صنعت فضایی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و صادرات خدمات فنی و مهندسی در این حوزه تاکید شد.

وی افزود: در این جلسه موضوع سرریز فناوری فضایی در صنایع دیگر هم مورد آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 1542

به "زارع پور اطلاع داد: تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در سرانجام 1404" امتیاز دهید

1 کاربر به "زارع پور اطلاع داد: تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در سرانجام 1404" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع پور اطلاع داد: تاکید رییس جمهور برای رسیدن به مدار 36 هزار کیلومتری در سرانجام 1404"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید