زمان اعلام اسامی واجدان شرایط مسکن ملی ، پذیرفته شدگان منتظر پیامک باشند

به گزارش مجله خزرکوه، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از چند روز آینده پیامکی به متقاضیان واجد شرایط دریافت مسکن ملی ارسال خواهد شد که به معنی پذیرش شرایط آنها و اعلام مراجعه حضوری برای تکمیل مراحل ثبت نام است.

زمان اعلام اسامی واجدان شرایط مسکن ملی ، پذیرفته شدگان منتظر پیامک باشند

جهت دریافت خدمات قیمت ساخت آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله خزرکوه به نقل از ایرنا، پس از گذشت کمتر دو ماه از شروع ثبت نام مسکن ملی در سراسر کشور، متقاضیان تایید صلاحیت شده به وسیله پیامک می توانند مراحل تکمیل ثبت نام خود را انجام دهند.

محمود محمودزاده گفت: متقاضیان مسکن ملی که واجد شرایط شناخته شده اند برای ادامه مراحل ثبت نام فراخوانده می شوند.

وی گفت: قرار بود از نیمه دوم بهمن ماه نتیجه پالایش اولین مرحله از ثبت نام مسکن ملی مشخص گردد؛ اما این اطلاع رسانی سریعتر انجام خواهد گرفت و از انتها همین هفته، مرحله به مرحله به متقاضیان واجد شرایط جهت ادامه مراحل ثبت نام اطلاع رسانی می گردد.

براساس اظهارات محمودزاده این ثبت نام حضوری است که به صورت استان به استان و شهر به شهر زمان آن مشخص می گردد و متقاضیان واجد شرایط پیامکی را دریافت خواهند کرد که در مورد مراجعه حضوری آنها به ادارات کل وزارت راه در هر استان و یا بنیاد مسکن به آنها خبر می دهد.

وی گفت: به جز اطلاع رسانی پیامکی، به وسیله سایت سامانه مسکن ملی نیز اطلاع رسانی انجام می گردد.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی اطلاع داد که به طور متوسط 42 درصد از ثبت نام نمایندگان مسکن ملی واجد شرایط نبودند و گفت: شهر به شهر و استان به استان میزان ریزش متقاضیان مسکن ملی تفاوت دارد اما در مجموع در کل کشور 42 درصد متقاضیان مسکن ملی فاقد شرایط بودند.

محمودزاده همچنین اطلاع داد که دور جدید ثبت نام مسکن ملی تا قبل از انتها سال و احتمالا در اسفندماه شروع خواهد شد.

به گزارش ایرنا، طرح مسکن ملی با هدف خانه دار شدن 400 هزار خانوار در دولت تدبیر و امید شروع شده است.

در اولین دور ثبت نام مسکن ملی 260 هزار نفر متقاضی نسبت به ثبت نام اقدام کردند و وزارت راه و شهرسازی پیش بینی می کرد بین 30 تا 40 درصد ثبت نام نمایندگان شرایط لازم را برای دریافت پیامک نهایی نداشته باشند.

شروط اصلی ثبت نام مسکن ملی عبارت است از تاهل، سابقه حداقل 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا و عدم استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی در خرید واحدهای مسکونی. درعین حال نداشتن مالکیت خصوصی نیز از شرایط ضروری است.

متقاضی و افراد تحت تکفل او نباید در 14 سال اخیر یعنی از سال 84 به بعد مسکن ملکی داشته باشند. همچنین در صورتی که متقاضی و افراد تحت تکفل تا به امروز از امکانات دولتی زمین و تسهیلات وام مسکن و مسکن دریافت نموده باشند، نمی توانند در این طرح ثبت نام نمایند. به عبارتی فرم ج متقاضی و اعضای خانواده باید سبز باشد.

منظور از شرط تاهل این است که متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانواده باشد. البته زنان خودسرپرست در صورت داشتن سن بالای 35 سال می توانند در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نمایند. همچنین متقاضی نباید منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی داشته باشد که از جمله آن می توان به چک برگشتی و تسهیلات معوقه اشاره نمود.

  • احداث 1200 واحد مسکونی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 229

به "زمان اعلام اسامی واجدان شرایط مسکن ملی ، پذیرفته شدگان منتظر پیامک باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام اسامی واجدان شرایط مسکن ملی ، پذیرفته شدگان منتظر پیامک باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید