غرب کشور امروز و فردا بارانی می گردد

به گزارش مجله خزرکوه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در بخش هایی از شمال غرب و غرب کشور، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

غرب کشور امروز و فردا بارانی می گردد

صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگاران، بیان نمود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز و فردا در بخش هایی از شمال غرب و غرب کشور، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد. در سایر مناطق کشور جوی پایدار و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار محلی انتظار می رود.

وی اضافه کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (17 و 18 آبان) سامانه بارشی علاوه بر نواحی ذکر شده در سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از شمال شرق و جنوب غرب کشور گسترش خواهد یافت که بیشینه بارش برای سواحل غربی و مرکزی دریای خزر پیش بینی می گردد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، دوشنبه (19 آبان) سامانه بارشی در نواحی غرب و جنوب غرب کشور، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز با شدت کمتر در بخش هایی از شمال غرب کشور و سواحل غربی دریای خزر فعالیت دارد.

ضیائیان با بیان اینکه از امروز تا یکشنبه (18 آبان) نواحی شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر فرایند کاهشی دما (4 تا 6 درجه) خواهند داشت، گفت: از اواخر وقت شنبه (17 آبان) و روز یکشنبه (18 آبان) نواحی شمال شرق کشور دمای هوا 6 تا 8 درجه کاهش می یابد همچنین دریای خزر شنبه و یکشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

وی در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 23 درجه سانتی گراد و در روز شنبه (17 آبان) نیمه ابری به تدریج افزایش ابر در برخی ساعات وزش باد شدید و احتمال بارش پراکنده با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 23 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: khazarkooh.ir شناسه مطلب: 849

به "غرب کشور امروز و فردا بارانی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرب کشور امروز و فردا بارانی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید